Останні два дні вся Україна активно обговорює закриття трьох проросійських телеканалів пов’язаних з Віктором Медведчуком і накладення санкцій на його соратника і депутата Тараса Козака.

Більшість проукраїнських політиків висловили свою підтримку такого рішення президента Зеленського і вважають, що таке рішення потрібно було прийняти давно.

Тільки ось чомусь деякі відомі українські діячі мовчать і навіть словом не обмовилися про санкції і закриття телеканалів. Про кого мова? Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці ексміністр оборони Анатолій Гриценко.

“Немає позиції? Чи є зобов’язання?

Політичні партії з ненульовим рейтингом висловили своє ставлення до блокування каналів Медведчука. Крім трьох. Промовчали Гройсман, Кличко і Тимошенко. На сайтах партій будь-які заяви з цього резонансного питання теж відсутні. Що це означає: у них немає позиції? чи у них є зобов’язання? Ваша думка?”, – йдеться у публікації Гриценка.

Зазначимо, що на час публікації жодної реакції  Кличка і Тимошенко не надходило. Лише експрем’єр Володимир Гройсман анонсував свою появу на телебаченні.

До слова, нагадаємо, що напередодні Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков став єдиним, хто відмовився підтримати санкції Ради національної безпеки проти правої руки Віктора Медведчука Тарас Козак. Зокрема, йдеться й про анулювання ліцензій телеканалів 112, NewsOne і ZIK, які йому належать.

Разумков заявив, що санкції проти каналів Медведчука – це погано. Так він прокоментував свою відмову підписати рішення РНБО.

Спікер ВР вважає, що покарати його можна було за допомогою українського законодавства, не застосовуючи санкцій. За його словами, анулювання ліцензій телеканалів – це погано, незважаючи на те, чиї вони.

“Я утримався. Санкції добре там, де ми не можемо покарати за українським законодавством. А тут все не на місці. І щодо каналів – санкції це погано. Незважаючи на те, чиї вони”, – сказав Разумков.