Наказ про звільнення першого заступника голови Держбюро розслідувань Олександра Бабікова був підписаний в п’ятницю, але він пішов на лікарняний, тим самим його звільнення поки заблоковано. Оскільки формально його не встигли з цим наказом ознайомити.

Про це Цензор.НЕТ повідомило власне джерело.

Джерело припускає, що незважаючи на це, найближчим часом може бути призначений конкурс на нового першого заступника голови ДБР, який вже із 17 листопада може стати виконувачем обов’язків директора бюро.

Нагадаємо, глава Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив про конфлікт інтересів у заступника керівника Державного бюро розслідувань Олександра Бабікова.

У розпорядженні Цензор.НЕТ опинилася заява Бабікова на ім’я в.о. директора ДБР Сухачова О. про те, що про рішення щодо його звільнення він дізнався з інтернет-новин, а з відповідним наказом ознайомлений не був.

“Таким чином, на теперішній час я обіймаю посаду першого заступника директора ДБР. Одночасно повідомляю, що зараз я перебуваю на лікарняному”, – йдеться в заяві Бабікова.

За даними УП, проблеми у Бабікова почались через його активність у кількох справах, в тому числі щодо розслідування “справи вагнерівців”.

“Минулого тижня був дуже чутливий запит у офіс по “вагнерівцях”, який вчинив багато галасу”, – переконує співрозмовник УП в ДБР.

Сухачова у Держбюро вважають близьким до куратора силових органів в Офісі президента Олега Татарова.

Інший співрозмовник УП в правоохоронних органах каже, що щодо Бабікова є рішення НАЗК про конфлікт інтересів, і тому “логічно було його звільнити”.

Нагадаємо, після того, як Ірина Венедіктова залишила посаду директора Державного бюро розслідувань, очолювати ДБР по черзі мали її заступники: Олександр Бабіков, який був адвокатом Віктора Януковича та співробітник СБУ Олександр Соколов. Водночас Бабіков навіть тимчасово, але не очолив ДБР. Причиною цього, ймовірно, став висновок НАЗК, відповідно до якого у Бабікова є конфлікт інтересів через справи Майдану та його роботу на Януковича.

У вересні новим в.о. ДБР став Сухачов.

До слова, ще 24 грудня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань”, який передбачає перезапуск відомства, зокрема призначення нового керівництва. Згідно з документом, Президент призначає нового директора ДБР за поданням конкурсної комісії, без подання Прем’єр-міністра.

Трьох із дев’яти членів конкурсної комісії має делегувати Верховна Рада. Ще по три кандидатури подають Президент і уряд.