Головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву щодо отримання політичного притулку в Австрії консультує екс-чиновник адміністрації президента Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов, передає Корупція.Інфо.

Про це Гужва, який 31 січня залишив Україну та попросив у влади Австрії політичного притулку, розповів журналістам.

"Портнов сказав, що буде допомагати і консультувати мене з усіх питань, пов'язаних з наданням політичного притулку".

Він також розповів, що вже подав документи щодо отримання політичного притулку.

Процедура максимум займає 15 місяців, може швидше. Мені видали документ, що свідчить, що мою заяву прийняли до розгляду і весь цей час я зможу перебувати в Австрії,
– зазначив Гужва.

Також він виїхав з України через погрози фізичної розправи.

Ігор Гужва на дзвінки журналістів та повідомлення не відповідає. Натомість виклав в Інтернет звернення, в якому закидає владі політичний тиск, а вибір Відня містом втечі пояснює повагою Австрії до прав людини.

"Мені надходили погрози, в тому числі погрози фізичної розправи. В такій ситуації, не маючи надії на справедливий суд і цілком обґрунтовані побоювання в тому, що вся державна машина працює і буде продовжувати працювати на те, щоб посадити мене у в'язницю, а керовані владою угруповання спробують мене вбити. Я прийняв рішення попросити політичного притулку в Австрії", – сказав він.

Гужва стверджує, що перед новим роком на нього напали представники націоналістичної організації "С14"."Я написав з цього приводу в поліцію і нам було відмовлено в порушенні кримінальної справи", – сказав він.

Нагадаємо, увечері 22 червня 2017 року головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву було затримано.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гужва отримав 10 тисяч доларів за те, щоб не публікувати компромат на одного з політиків.

За словами Гужви, за місяць до того люди депутата від Радикальної партії Лінька запропонували йому гроші за нерозміщення матеріалів щодо конфлікту Лінько і радника голови МВС Іллі Киви.

Гужва запевняє, що відмовився від грошей. Шевченківський районний суд Києва обрав Гужві запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з змогою внести 544 тисячі гривень застави. 

 

 

 

 

 

 

Популярне: "Перев’язали простирадлами, як канатами, і тягнули": На Прикарпатті лікарі витискали дитину з породіллі, що призвело до смерті немовляти