Відмова відспівувати малюка в Запоріжжіє очевидним беззаконням.

Про це заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, передає Корупція.Інфо.

При цьому він дав несподіване пояснення: хрестити дитину може навіть жінка. При цьому в разі трагічної смерті цей обряд повинні визнати і відспівати малюка.

"Хрещення може зробити не тільки священик, але навіть мирянин. І навіть може зробити хрещення жінка, якщо дитина вмирає, – це хрещення визнається православною церквою дійсним. Визнається не тільки православною церквою, але і католицькою церквою, і протестантськими церквами. Тому те, що здійснив священик у Запоріжжі, – це беззаконня", – сказав Філарет.

При цьому він заперечує поглиблення розколу православних церков в Україні.

"Це говорить про те, що там діє неправда, брехня. В ім'я чого? В ім'я влади. Хочуть панувати над православними українцями. Тому що, ось якщо ви будете хреститися у нас, то ми благодать відкриємо. А ось якщо ви будете самі хрестити, то ми вам благодать закриємо", – наголосив патріарх.

Представники інших християнських церков вчинком московських священиків ошелешені. Мовляв, з’ясовувати у батьків, де саме вони хрестили трагічно загиблу дитину перед похованням – аморально.

"Позиція нашої церкви є однозначною, що такі дії є неприпустимими. І особисто я вважаю, що випадок прикрий цей. Він не те що не християнський, Я вважаю, що це не по-людськи", – зазначив намісник Свято-Михайлівського золотоверхого монастиря УПЦ КП Архієпископ Агапіт.

"Це не момент, коли треба з’ясовувати, як то сказати, конфесії, патріархати, канонічність – неканонічність. Момент похорону – це момент трагедії, болю, І потрібно просто співчуваючи, бачачи страждання батьків, треба йти назустріч і співстраждати – те, що Христос робив із нами", – зазначив керівник департаменту інформації УГКЦ протоєрей Ігор Яців. 

Нагадаємо, трагедія у Запоріжжі трапилася 31 грудня. 39-річний чоловік відчинив вікно на 8 поверсі та зробив свій останній крок.

Якраз у той момент, коли з під'їзду виходили батько з дворічним сином. Самогубця впав прямо на хлопчика. Врятувати малюка медики не змогли.

 

 

 

 

 

 

 

Популярне: "Перев’язали простирадлами, як канатами, і тягнули": На Прикарпатті лікарі витискали дитину з породіллі, що призвело до смерті немовляти