Президент України Володимир Зеленський показав фотографію спортзалу в Адміністрації президента. Світлину він опублікував на своїй сторінці у Facebook. "На Банковій. Хоч гантелі не вкрали", – написав глава держави, очевидно, натякаючи на ситуаційну кімнату в АП, звідки зникли монітори та сервери.

Окрім нього, на фото також присутній глава Адміністрації президента Андрій Богдан. 

Як повідомлялося раніше, 28 травня новопризначений секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що із ситуаційної кімнати в Адміністрації президента зникли монітори та сeрвeри, на яких зберігалась інформація. 

Про це Данилюк повідомив на своїй сторінці у Facebook та оприлюднив відео, на якому видно, що на місцях, де раніше були монітори та сервери, нічого не залишилося. Демонструючи стан ситуативної кімнати, він зазначив, що ще місяць тому вона виглядала інакше: 

«На всіх стінах були великі монітори, які були приєднані до серверів. Все було знято під час зміни влади. Така вийшла цивілізована передача влади в Україні. Залишилися хіба що прапори, під якими приймалися рішення під час нарад». 

Також він показав сусіднє з ситуаційною кімнатою невелике приміщення, в якому розміщувались сервери, з яких надходила інформація на монітори. 

«Сервери також були вивезені. Моніторів немає, серверів немає. …Навряд чи це виглядає як цивілізована передача влади. Що сталося з серверами, на яких зберігалася секретна інформація?» – запитав Данилюк.

А ось екс-речник Порошенка Святослав Цеголко сказав, що техніку з АП повернули орендодавцю. 

"Уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю", – написав він.

Однак не все так просто, адже Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом зникнення моніторів та серверів секретної інформації з Адміністрації президента.

"Слідчі Київського теруправління ДБР розпочали досудове розслідування щодо можливої втрати службовими особами Адміністрації президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю", – кажуть у Бюро.

Зазначається, що з цього приводу ДБР зареєструвало кримінальне провадження за ч. 2 ст. 329 ККУ (втрата документів, що містять державну таємницю, що спричинило тяжкі наслідки).