США відкладуть нові санкції проти “вагнерівців” через побоювання опинитися на боці Путіна

Державний департамент Штатів вирішив відкласти заплановане введення санкцій проти “золотого бізнесу” ПВК “Вагнер” в Африці.

Джерело: WSJ із посиланням на джерела

Видання пише, що у вівторок Державний департамент мав намір оголосити про додаткові санкції щодо ймовірного “золотого бізнесу” ПВК “Вагнер” в Африці.

Проте, як повідомляється, США планують відкласти нові санкції.

“Вашингтон не хоче, аби виглядало так, ніби він стає на чийсь бік”, – цитує WSJ слова поінформованого джерела.

Американські і західні посадовці намагаються не давати оцінок збройному заколоту в РФ, оскільки глава Кремля Владімір Путін може використати на свою користь будь-яку можливу участь Заходу у ситуації, що склалася.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела в адміністрації президента США Джо Байдена, пише “Європейська правда”.

За даними джерел телеканалу, у п’ятницю увечері в адміністрації скликали екстрені наради, щоб оцінити події, які розгорталися так швидко, що застали зненацька американських і європейських посадовців.

Як зазначають співрозмовники каналу, які знайомі з даними розвідки, американські та європейські розвідники не передбачали, що Євгеній Пригожин піде на штурм Ростовської області зі своїми найманцями.

За словами джерела, Захід буде спостерігати за розвитком подій протягом наступних 24-48 годин. Після чого, як очікують на Заході, “група Вагнера” почне відчувати проблеми із постачанням.

Американські та європейські посадовці не знають, наскільки заздалегідь Пригожин планував цей заколот.

Одне джерело, повідомило, що на його організацію пішло щонайменше кілька днів.

Водночас, за даними іншого джерела, Ростов знаходиться дуже близько до лінії фронту в Україні, тому, можливо, це не вимагало багато часу на продумування плану дій.

Натомість Піонтковський повідомив, на кого “робить ставку” Захід у “дуелі” між Пригожиним та Путіним

Публіцист Андрій Піонтковський припустив, що Захід зацікавлений у поваленні путінського режиму.

Свою думку щодо подій у Росії висловив політичний експерт Андрій Піонтковський. На запитання, чи зможуть “вагнерівці” увійти до Кремля, він припустив, що це 50 на 50. При цьому публіцист додав, що йому цього дуже хотілося б. Потім політолог зазначив, що колективний Захід навряд чи хоч якось впливатиме на ситуацію, але фаворитом у цьому протистоянні для них буде Пригожин, а не Путін.

Інтерв’ю Андрія Піонтковського для “Фабрики новин” можна переглянути на YouTube.

Відомий публіцист про протистояння Пригожина та Путіна, яке переросло в масовий заколот, відгукнувся так:

“Західні лідери, звичайно ж, не будуть офіційно приймати якусь сторону. Навіть ми з Вами офіційно не приймаємо жодної сторони, але так само, як і ми з Вами, вони віддали б перевагу, щоб у цій смертельній дуелі помер Путін, а не Пригожин”.

Після цього політичний експерт пояснив, чому Захід робить ставку на Пригожина:

“Це ж не тільки Путін, з ним підуть Шойгу та Герасимов. Просто розвалиться вся система російської армії. Пригожин, звичайно ж, військовий злочинець, але зараз він працює на правильний бік історії “.

Тим часом Андрій Піонтковський припустив, які події пройдуть за вторгненням військ ПВК “Вагнер” до Москви:

“Я думаю, що дуже швидко після цього ті люди, які формально опиняться на чолі РФ, не знаю як, нова російська влада швидко звернеться до українського керівництва” з проханням про перемир’я для організованого відведення російських військ на межі 1991 року.