Директор Антикорупційного бюро Артем Ситник каже, що підставою для порушення кримінального провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького став "злив" інформації фігурантам справи про розкрадання в мерії Одеси, передає Корупція.Інфо

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня", оприлюдненому 30 березня.

За словами Ситника "не так давно агентство отримало в одній зі справ абсолютно конкретну інформацію, яка підтвердила найгірші підозри НАБУ".

"Ми отримали інформацію у справі про розкрадання в одеській мерії і зрозуміли, що пускати ситуацію на самоплив неприпустимо. Як з'ясувалося згодом, приблизно в той же час аналогічні сигнали щодо керівника САП отримували й наші колеги з Генеральної прокуратури", – заявив глава НАБУ.

"Наприклад, справа про розкрадання в одеській мерії. Коли детективи НАБУ приїхали до Одеси з обшуками, з'ясувалося, що фігуранти дуже швидко й організовано роз'їхалися, а окремі особи сиділи за кордоном майже два місяці, дистанційно "вирішуючи питання" з судами", – повідав Ситник.

Він заявив, що у НАБУ є вагомі підстави припускати "злив" інформації фігурантам з боку керівника САП, "який, як з'ясувалося, знав про їх переміщення інформацію, якою слідство не володіло".

За інформацією джерел "Української правди" в правоохоронних органах, мер Одеси Геннадій Труханов поїхав з України тоді, коли у нього повинен був проводитися обшук.

У свою чергу, джерела УП в САП повідомляли, що саме НАБУ тягнуло з передачею клопотання про обрання запобіжного заходу Трухановому в день його затримання. Таким чином, Солом'янський суд розглядав цю справу на наступний день.

"Щоб розкрити все це, потрібні були не тільки слова, здогадки або публічні скарги, а конкретні докази. Ми їх отримали, і зараз робимо те, чого вимагає закон", – стверджує Ситник.

Ситник пояснює, що зареєстрували провадження проти Холодницького працівники Генеральної прокуратури.

"Ми не могли таку справу зареєструвати, тому що в НАБУ наглядовим прокурором є саме той, кого це справа безпосередньо стосується. На певному етапі колеги з Генеральної прокуратури запропонували нам об'єднати зусилля, щоб отримати докази. Ми погодилися… Якби ми закрили очі на відомі нам факти, то стали б співучасниками незаконних дій ", – заявив він.

На його думку, в скарзі до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури містяться вагомі підстави для прийняття рішення про звільнення Назара Холодницького з посади керівника САП.

Як відомо, 23 жовтня 2017 року співробітники Національного антикорупційного бюро після обшуку винесли з квартири мера Одеси Труханова два опечатаних пакети з документами. 

13 лютого 2018 року в НАБУ підтвердили оголошення підозри Труханову й трьом посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна. На думку слідства, їхня злочинна схема завдала державі 185 млн грн збитків.

Популярне: Луценка зняли з літака і анулювали візу до США. У ГПУ дали пояснення

У 2016 році Одеська міська рада придбала приміщення колишнього заводу "Краян", переплативши, на думку слідства, в понад два рази.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту "Бориспіль",  хоча мер стверджував, що сам прийшов до НАБУ.

Слідчі стверджують, що перебуваючи майже 2 місяці за кордоном, мер Одеси переховувався від вручення йому підозри.