Звільнені працівники колишнього Вінницького облансого ДАІ 5 місяців не можуть отримати вихідної допомоги. Міністерство внутрішніх справ заборгувало їм більше 1,7 мільйона гривень, розповів Gazeta.ua колишній начальник відділу чергової частини ДАІ у Вінницькій області Сергій Швидюк, передає Корупція.Інфо.

"В Міністерстві просто не виділили для нас кошти. Щомісяця обіцяють віддати, але досі ми грошей не побачили. Під час розробки реформи, це потрібно враховувати, щоб розрахуватися з людьми в день звільнення. Так має бути по закону, – говорить Сергій Швидюк. – По Вінницькій області близько є 50 чоловік, які вийшли на пенсію або попали під скорочення. В кожного, в залежності від вислуги, зависло по 20-50 тисяч гривень. Для людей це дуже великі гроші. У мене 32 роки стажу, маю вихідної допомоги 78 тисяч гривень. Я вимагаю своє. Більшого мені не треба".

Інспектори ДАІ зверталися до ліквідаційної комісії УДАІ при УМВС. Конкретної відповіді не отримали. Радять, писати звернення в головне управління.

"Чомусь в першу чергу ліквідували бухгалтерію при кожному відділі ДАІ і при цьому не розрахувалися з людьми. Ліквідаційна комісія припиняє роботу у березні. Тоді взагалі не буде до кого звертатися. Правонаступником системи МВС є Національна поліція. То ж наші питання мають вирішувати вже вони. Якщо до кінця березня нам не виплатять гроші, колективно звертаємося до суду. Така ситуація, як у нас, це по всій Україні. Он в Хмельницькому колеги виступили, то їм трохи віддали" – додав Швидюк.

Працівники ДАІ уже звернулися до суду. Найняли адвокатів.

"Я вжек подав документи в суд. Адвокат каже, мені ще повинні виплатити за кожний місяць компенсацію за те, що кошти не перерахували. Йдеться в середньому по тисячі гривень в місяць. Але тих 30 тисяч гривень вихідної допомоги мені теж дуже треба. Я отримую лише 1600 гривень пенсії, – говорить інспектор ліквідованого ДАІ у Вінницькій області Василь Завірюха. – Всі гроші викидаю на лікарню. За роки служби заробив купу болячок – підвищений тиск, подагру. Дружина жаліється, тільки здоров'я втратив на роботі".

684625_3_w_1000 684625_2_w_1000