У Грузії лідер правлячої партії “Грузинська мрія” мільярдер Бідзіна Іванішвілі оголосив про відхід з політики.

Про це з посиланням на заяву політика пише “Інтерфакс”.

“Вважаю, що моя місія виконана. Я прийняв рішення остаточно відійти від політики і повністю залишити кермо влади. Я покидаю як пост голови партії, так і саму партію”, – заявив Іванішвілі.

Причиною такого рішення Бідзіна Іванішвілі назвав вік: скоро йому виповниться 65 років. Він має намір повернутися до життя, яке вів перед тим, як прийшов в політику в 2011 році.

Іванішвілі заявив, що, на його думку, його відхід не послабить партію, а навпаки ще більше посилить, зробить її життєздатною і вмотивованою, зробить владу в Грузії більш енергійною.

“Я впевнений, що грузинський народ так само оцінить мій сьогоднішній крок, який був продиктований тим самим інтересом, заради якого я прийшов в політику”, – заявив Іванішвілі.

Варто відзначити, що в листопаді 2020 року партія Іванішвілі знову перемогла на виборах, отримавши понад 48 відсотків голосів виборців, і сформувала уряд.

Опозиція заявила про незгоду з результатами виборів, в Тбілісі пройшли протести. Крім іншого, партію “Грузинська мрія” звинувачують в проведенні проросійської політики, що влада країни заперечує.

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі в одному зі своїх інтерв’ю заявив наступне: “Те, що відбувається в Грузії – це продовження того, що спочатку відбулося в Вірменії, потім з президентськими виборами в Україні, і недавно в Молдові, коли звідти втік олігарх Плахотнюк. Люди більше не хочуть жити під олігархами в безперспективній ситуації, при відсутності економічного зростання і можливостей у себе на батьківщині. Працездатне населення покидає ці країни. І люди повстають. Якщо вибори не працюють, як в Грузії, то вони використовують будь-який інший привід для того, щоб висловити своє невдоволення “.

Бідзіна Іванішвілі заснував партію “Грузинська мрія” в 2011 році, переміг на парламентських виборах 2012 року партію Михайла Саакашвілі “Єдиний національний рух” і, по суті, змусив колишнього президента, проти якого Генпрокуратура порушила чотири кримінальні справи, втекти з країни.