Українські війська зможуть відкинути російських окупантів до кінця 2022 року за лінію 23 лютого, якщо Захід консолідовано постачатиме ЗСУ озброєння у необхідній кількості.

Щоб мати такий вплив, який веде до перемоги, армії України треба ще близько 40 HIMARS.

Про це екскомандувач армією США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес заявив в ефірі “Голос Америки”.

“У наступні кілька тижнів ми почнемо відчувати різницю від далекобійної артилерії та ракет і вплив, який вони здійснюють на російські війська. Але до того це буде пекло для українських солдатів і мирних жителів, по яких завдає ударів російська артилерія”, – сказав Годжес.

Він також погодився з тезою про затримання постачання важкого озброєння від США.

“Існувало занепокоєння, що ми якимось чином можемо спровокувати росіян, якщо ми надамо якісь потужності. І ми врешті-решт їх надавали, і росіяни ніяк не реагували. Ми самі стримували себе більше, ніж потрібно. Ось чому ми зараз відстаємо у наданні деяких потужностей. Але позитив у тому, що процес пішов”, – відзначив американський генерал.

Він також висловив сподівання, що США розроблять стратегію щодо регіону Чорного моря, адже Україна стратегічно важлива через своє положення.

Годжес також відповів на запитання про те, чи достатньо зараз українській армії чотирьох отриманих HIMARS.

“Як для HIMARS – це добре, але це близько 10% від потрібної кількості. І, звісно, потрібні боєприпаси. Щоб мати такий вплив, який веде до перемоги, треба ще десь 40 HIMARS”, – зауважив екскомандувач армією США у Європі.

За його словами, йдеться про те, щоб зупинити російські війська і завдати непоправної шкоди їхній артилерії.

“Якщо вони (ЗСУ – ред.) це зроблять, а потім Генштаб вирішить, що росіяни досить ослабли і треба почати контрнаступ… Я думаю, що без артилерії росіяни не зможуть зрівнятися з українцями”, – сказав Годжес.

Він продовжив – єдине, що вміє Росія, – це бити нескінченною кількістю артилерії. Якщо ж її не буде, то армія РФ стане вразливою.

Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що бойові дії знизяться до мінімуму вже до кінця року.

Про це Буданов сказав у інтерв’ю британському мовнику “ITV news”.

“Україна повернеться до кордонів 1991 року і ми не розглядаємо ніяких інших сценаріїв. До кінця року активні бойові дії знизяться практично до нуля. Ми відновимо контроль над своїми територіями вже в осяжному майбутньому”, – заявив начальник розвідки.

При цьому Буданов переконаний, що росіяни не матимуть жодного успіху у війні проти України.

“Це трагедія, до якої він привів Росію і Україну, і це закінчиться катастрофою для Росії. Нічого іншого”, – наголосив Буданов.

Президент країни-агресорки Володимир Путін розуміє, що війна в Україні перетворюється у війну на виснаження.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький вважає, що такий розвиток подій буде на руку окупантам, адже вони мають більший людський ресурс.

“Путін має для себе свою ціль і він плавно до неї йде. Він проводить історичні паралелі з Російською імперією, з Петром I, який вивів Росію в Європу. Він уже говорить про війну Росії зі Швецією, яка тривала 21 рік. Тобто він уже усвідомлює, що ця війна, яку він розв’язав, не закінчиться за два тижні, як він цього хотів. Він розуміє, що це буде війна на виснаження, так само як і ми це розуміємо. Його план – крок за кроком загарбувати наші території і потім щось з ними робити”, – зауважив він. Але нічого не вийде.