Як заявила глава МЗС Британії Ліз Трасс, коментуючи звернення президента Зеленського до учасників саміту НАТО, настав час подвоїти допомогу Україні, щоб вона вела переговори з путіним у сильній позиції.

“Натхнена президентом України Володимиром Зеленським на саміті НАТО. Ми солідарні з боротьбою України за свободу та самовизначення. Настав час подвоїти зусилля та забезпечити перемогу України над росією, щоб президент Зеленський міг вести переговори з позиції сили”, – написала Трасс у Twitter.

Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на продовження інтеграції. Про це заявив у середу заступник глави ОПУ Ігор Жовква.

Жовква, який очолює делегацію України на саміті, заявив, що задоволений результатами саміту, а також наголосив, що Київ зберігає курс на вступ у Альянс.

“Ніхто не знімає з порядку денного євроатлантичну інтеграцію України”, – підкреслив він.

Ігор Жовква наголосив, що бачить нові можливості для України через запрошення до членства НАТО Швеції та Фінляндії в обхід механізму ПДЧ. “Ми взяли до відома таку можливість”, – заявив посадовець, пояснивши, що це дає можливість також для інших держав-аплікантів.

Заступник глави ОПУ також переконаний, що Україна вже зараз є сумісною зі стандартами Альянсу.

“На сьогоднішній день, у час війни важко стверджувати, що України не відповідає стандартами НАТО – чи це стосується стратегії, чи тактики військових дій. Україна веде війну нехай не з другою армією світу, але не найслабшою. І ми доводимо, щодня що ми є взаємосумісними зі стандартами НАТО”, – заявив він.

Жовква наголосив, що членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України.

Мало того, Наші партнери намагаються надавати хоробрим воїнам ЗСУ все необхідне для ефективного стримання російських загарбників. НАТО, якого так боїться Росія, також робить вагомий внесок у підтримку України.

У Мадриді відбувся саміт НАТО. Допомога Україні для боротьби з російськими окупантами – один із головних пунктів, які обговорюють члени Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу повідомив, що Альянс продовжить політичну та практичну підтримку України, яку вважає своїм близьким партнером. Така допомога вкрай необхідна для нашої країни, яка бореться з російськими окупантами за свій суверенітет та територіальну цілісність.

Спільно з Україною ми прийняли рішення про посилений пакет підтримки. Це прискорить постачання нелетального оборонного обладнання, покращить кіберзахист і стійкість України, а також підтримає модернізацію її оборонного сектору в процесі переходу до зміцнення довгострокової сумісності, – заявив Столтенберг.

Також генеральний секретар НАТО запевнив, що Альянс обов’язково буде допомагати Україні на шляху післявоєнної відбудови та реформ, тому наша активна співпраця після перемоги України не закінчиться.

До того ж, міністр Збройних Сил Франції Себастьєн Лекорню пообіцяв Україні “значну кількість” БТРів VAB.

Також з’явилася поки що непідтверджена інформація, але сам факт її наявності – добрий сигнал. Кореспондент Politico Пола Маклірі заявив, що українські війська вже проходять підготовку щодо використання норвезького зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Сьогодні Росія була оголошена у новій стратегічній концепції НАТО найбільш серйозною та прямою загрозою безпеці та стабільності.