Ситуація на редуті «Запоріжжя», який тримає блокаду, загострюється. Вчора, як повідомив Штаб блокади торгівлі окупантами, бійців ЗСУ, котрі напередодні приїхали підтримати побратимів, терміново відкликали з відпустки. І навіть – о п’ятій ранку – прислали за ними автобус.

Таким чином влада, як стверджують у Штабі, будь-якими способами намагається створити ілюзію відсутності суспільної підтримки ініціативи, – повідомляє Корупція.Інфо

Втім, як стверджують організатори блокади, в Бахмут прибувають все нові й нові добровольці, готові долучитися до безстрокової товарної блокади. Депутат Тарас Пастух на своїй сторінці у Facebook розмістив ось це відео.

Популярне: Кожного українця стосується! Від сьогодні податки за нерухомість зростуть і от на скільки

Це повинен побачити кожен народний депутат, який досі не визначився, чи потрібно ухвалювати Закон про тимчасово окуповані території. Адже він зупинить торгівлю з ОРДЛО! Те, що сьогодні ветерани війни та військові перекривають колії – це відповідальність Президента, Уряду та парламенту, які на третій рік війни не зупиняють цю масштабну торгівлю! Ветерани продовжують блокаду! І чекають підтримки!»

Ми зв’язалися з командиром редуту «Запоріжжя» та взяли в нього коротенький коментар щодо того, яка ситуація довкола блокади зараз.

Ось що він розповів: «Провокації відбуваються постійно. Збирають групи людей, саджають в автобуси і везуть сюди. Як було в 13 році, так і зараз.

Везуть «діячів» спортивної статури разом із старенькими зубожілими людьми, дають їм за це якісь кошти.

Людям, які готові нас слухати, ми пояснюємо, чому ми тут знаходимося. А молодикам – не даємо можливості розвернутися.

І люди до вас прислухаються?

Так точно. Люди вибачаються, кажуть, що не знали, навіщо їх сюди привезли, розвертаються і їдуть.

Що ж ви їм говорите?

Серед нас – люди фактично з усієї України. В основному – учасники бойових дій, з різних підрозділів, ветерани, захисники цієї країни. Ми знаходимо потрібні слова…

Я теж ветеран, але знаходжусь тут як цивільна особа.

Якщо казати про Бахмуцький пост, то нас тут достатньо, щоб дати відпір будь-якому ворогу.

Другий пост стоїть в Луганській області.

І скоро з’являться нові.

Інформація про те, що на блокаді не вистачає людей – правдива?

Кожен день до нас прибувають люди з усієї України.

І ми впевнені, що досягнемо своєї мети, тому що нас підтримує весь народ України.

А взагалі, щоб знати правдиву інформацію, заходьте на сторінку Штабу, і ви все зможете самі прочитати, ми намагаємося викладати якомога більше інформації.

Бо деякі представники влади, Амброськін та Жебрівський наприклад, оббріхують нас.

Яким чином?

Жебрівський, приміром, написав про якісь домовленості із блокадниками про те, що ми пропустимо на територію ДНР/ЛНР один ешелон. Це брехня.

Навіщо він це робить?

А Бог його знає, чого вони всі брешуть.

От, наприклад, міністр енергетики Насалик з трибуни Верховної Ради заявив, що Україна всіма видами паливно-мастильних матеріалів на зимовий період забезпечена.

А зараз вони розповідають, що їм чогось не вистачає. То хто з них бреше?

Ви праві, люди вже й справді заплутались, де правда, а де брехня…

Правду говоримо ми – солдати, які пішли захищати країну в 14 році і зараз готові її захищати.

Бо приховані вороги держави наживаються на смертях, на крові. І ми не маємо права мовчати.

Скажіть, скільки буде тривати блокада? 

Будемо стояти стільки, скільки треба. Ми налагоджуємо ротацію людей. Всі люди працюють, але вони знаходять час, щоб під’їхати, підтримати нас.

І це буде відбуватися д тих пір, поки не будуть прийняті наші вимоги.

Які саме?

Поки не будуть звільнені наші полонені побратими, і поки не буде прийнятий закон про окуповані території. Лише тоді ми роз’їдемося по домівках.

Чим блокадними займаються в даний час?

За нашими розрахункам, ми повинні перекрити вісім залізничних гілок. Поки що ми перекрили дві. Повторюю – поки що. І ми над цим працюємо.

Тобто, поїзди все-одно йдуть з/на окуповану територію? 

На жаль. Але навіть два наші редути вже суттєво вплинули перевезення. Вже вони багатьох вантажів не дорахувалися. Тут, на станції, стоїть безліч вагонів російської залізниці.

Ваші опоненти кажуть, що своїми діями ви позбавляєте людей зарплати, а бюджет – фінансових надходжень.

Наші опоненти все життя нам брехали і продовжують брехати. Вірити треба людям, які зараз тут, які боронили свою землю, інколи ціною власного життя, а не цим жирним котам.

Скажіть, будь ласка, як вас представити нашим читачам?

Мене звати Іван, військовий позивний «Сільвер», командир редуту. Цього достатньо».

А вчора увечері один з організаторів блокади, нардеп Володимир Парасюк на своїй сторінці у Facebook провів півгодинну веб-конференцію, під час якої розповів про ситуацію з блокадою, про її мету та перспективи.

Тезисно подаємо основні меседжі Парасюка. Про організаторів

Блокаду ніхто не приватизував, вона нікому не належить, це ініціатива ветеранів АТО. Всі говорять: «Зараз АТОшники повернуться додому і наведуть порядок». От вони й почали наводити порядок… Цей рух не належить нікому: ні Парасюку, ні Семенченку.

Почали з маленького, заблокували найменшу станцію, Іваново. І ви би побачили, що почало відбуватися. Почався шалений спротив системи. Система використовує усі можливі методи проти нас. Але – ніколи в житті не буде, аби ти прийшов на поле бою, а твій ворог відразу здався б. Ніколи в житті такого не буде.

Про спонсорів

Ніхто ніяких грошей не дає, ніякого олігарха за цим усім не стоїть. Якщо хтось і зійде з праведного шляху, якщо у когось всередині з’явиться бажання себе продати – все одно блокада буде тривати, бо цей рух належить усім. Тому параноїкам, які пишуть про піар, покажіть на вихід.

Про спекуляції

Проплачені технологи відразу ж почали кричати про те, що десь люди умирають від холоду, бо нема вугілля. Але це, в основному, вугілля марки Т, якого на Волині дуже багато, але на волинських шахтах вугілля ніхто не закуповує.

Взагалі станція Іваново – це 286 тисяч вагонів за рік. Станція Костянтинівка – 700 тисяч вагонів за 1,5 року. І вугілля там, щоб ви розуміли, дуже маленька частка.

Схема вивозу лісу-кругляка

Ви знаєте, що в нас діє мораторій на вивіз кругляка. В Європу можна вивозити лише пиломатеріали. Схема така. Поїзд вантажиться кругляком у Карпатах. Замовником цього кругляка виступає якась фірма, зареєстрована у Києві, але її виробництво начебто знаходиться на окупованій території. Вагони переміщаються на окуповану територію. Постів нам ніяких нема, бо це все межі нашої країни. Формально – це зона розмежування, яка керується кимось положенням Антитерористичного центру. Фізично ніхто нічого не може проконтролювати, бо на тій лінії розмежування стоять ідіоти з автоматами. Вірніше, не ідіоти, а російські війська.

Цей ліс, зрозуміло, ні на яке підприємство не їде, бо того підприємства взагалі не існує. Ліс заїжджає на окуповану територію, його перевантажують в російські вагони і везуть назад, через територію України, через Харківську чи Луганську область,  – у Європу. На цей ліс робиться документація, що він російський.

Про контрабанду

Інший випадок – київська фірма везе на окуповані території вагони піском. Через кілька днів ті самі вагони з піском заїжджають на територію України. Це що означає? Це означає, що під тим піском щось є. Проконтролювати це неможливо, тому що ті два прикордонники, які там стоять, не мають навіть засобів, аби візуально оглянути ті вагони.

На даний момент частина ось цих вантажопотоків заблокована активістами. І ми боремося проти того, аби на війні заробляли мільярди.

Про вугілля

Ахметов прийшов до української влади і сказав: я маю величезну кількість комбінатів і заводів, які потребують вугілля, але я не можу возити його з-за кордону. Йому кажуть – а по якій ціні вам буде вигідно возити? 1800 грн за тонну – каже Ахметов. Так появилася схема під назвою Роттердам+.

Насправді, ніхто ніяких контрактів закордоном там не вкладав. Просто вони поїхали в Росію, взяли чувака, який координує Захарченка і сказали: запускайте шахти, ми звідси будемо це все возити.

Вони питають: а що нам з того буде? Ахметов каже: я вам дам 20% відкату з загального обороту.

У чому розвод усіх? У тому що нам у тарифі порахували 1 800 за тонну вугілля.

В деяких областях доходить до 2,5 тисяч. А там (на окупованих територіях, – ред.) тонна вугілля коштує 450 гривень – це якщо офіційна шахта, і 300 – 350, якщо це копанка.

Уявіть масштаби корупції.

Ви всі – збагачуєте кишені якимось чувакам. Ви в цьому не винні вам просто таку схему створили.

Так не може бути.

Хто це все кришує? Правоохоронні органи.

Скажіть, чи оці всі люди, які заробляють мільярди, чи вони захочуть, щоб закінчилася війна? 

Бо вони заробляють на цій війні.

Тому – мені все-одно хто і що каже про блокаду.

Про Семенченка

Якщо комусь заважає приїхати на блокаду той факт, що там знаходиться Семенченко – не шукайте собі відмазок. Це не приватизована ніким блокада.

Виберіть собі якусь іншу колію. Їх, до речі, 5 штук. Дві заблоковані, зараз буде третя заблокована, ще дві лишаються.

І нема в цьому ніякого піару. Я сказав, щоб ніяких політичних прапорів там не було. Лише прапори батальйонів.

Є на акції батальйон «Кривбас», батальйон «Донбас», Правий сектор, велика кількість волонтерських організацій і місцевих активістів. Цей козак, котрий дав Амброськіну по фізіономії – він з Бахмута.

Про Координаційні штаби

Координаційні штаби утворюються по всій Україні. Центральні штаби знаходяться в Донецькій та Луганській областях, є також в Харкові і у Львові.

Якщо можете – помагайте.

Маєте можливість – приїдьте на день-другий, на скільки можете, на вихідні.

Це один із фронтів нашої війни. Під ВР ходити не треба – повірте, вже все йде до виборів. І прапорці всілякі приносити, кричати «Почуйте нас!», – повірте, їм все це до одного місця, а от коли перекриваєш їм кисень, коли не даєш заробляти їм мільйони, – вони починають робити помилки, які нам потрібно, щоб вони робили.

Удар по їхніх ресурсах – це найдієвіша протидія.

Наші вимоги: або військовий стан у Донецькій і Луганській областях, або прийняття закону про окуповані території і заборону будь-якого переміщення товарів.

Про політичну ситуацію

Чому вони тримають нас в бідності?

Тому що бідними легко керувати. Дав гречку – він тобі що хочеш зробить. Коли мені пишуть – а чому ви не пишете запити, я відповідаю – дайте мені вашу адресу, я перешлю вам ті мішки із своїми запитами.

Бо я про ці всі речі – ще коли був інцидент з Ендрю, який перекривав ці контрабандні потоки – писав дуже багато у всі інстанції. Але що мені може відповісти людина, як отримує від цього гроші?

Наприклад, Грицак отримав від мене листочок і такий: «Парасюк хоче, щоб я перекрив контрабанду. Але скільки я там заробляю? Я заробляю в місяць два мільйони доларів… Гммм… Давайте ми йому напишемо, що ведеться перевірка…».

Тому будьте розумні, починайте вже зараз думати, за кого ви будете голосувати.

Думаю, Петро Олексійович взагалі в шоці від того, що зараз робиться. Він не контролює процеси в державі.

І він не знає, як йому зробити, аби не те що влада у нього лишилася, а  – коли прийдуть наступні –  його просто-напросто не знищили. Про це думає не один Порошенко, а вся вертикаль сьогоднішньої влади.

Треба вже поміняти політичний клас. Деяких політків треба відправити писати мемуари, при чому багато хто ті мемуари будуть писати в тюрмі.