корупція макет новий харків

Харківщина лідирує по кількості міліціонерів-хабарників, але не ними єдиними. 10 корупційних справ першої столиці нашої країни.

1.  Корупційне кккомбо!
Аваков: Мера Люботина й трьох депутатів взяли на хабарі

Правоохоронці спіймали на хабарі мера міста Люботин Харківської області й трьох депутатів.

Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

“Тільки що реалізувалися по групі хабарників з корупційної складової. Мер, три депутати  один з них голова земельної комісії й землевпорядник”, – повідомив Аваков.

Він уточнив, що затриманим є мер Люботина. Загальна сума хабара становила понад 250 тис. гривень. За неправомірне виділення земельних ділянок.


2. Комунальні ж подорожчали!

Лідер «Оплоту» Жилін вивів у тінь 100 млн грн

Лідер організації “Оплот” Євген Жилін вивів через свої фіктивні підприємства з комунальних підприємств Харкова 100 млн грн.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Харківської області.

“Прокуратурою та Управлінням СБУ в області проведено фінансово-господарський моніторинг діяльності комунальних підприємств Харківської міської ради. За його результатами встановлено, що лідер організації “Оплот” Євген Жилін сприяв присвоєння коштів, використовуючи реквізити створених ним підприємств з ознаками фіктивності. Тільки протягом 2012-2014 років шляхом здійснення безготівкових товарних операцій через 9 фіктивних фірм виведено з легального обороту 100 млн грн комунальних підприємств Харкова”, – повідомила прокуратура.

Загальний обсяг коштів, перерахованих через підконтрольні Жиліну фірми, за 2 роки склав більше 1 млрд грн.

Справа передається місцевому управлінню СБУ, оскільки Євген Жилін оголошений в розшук і підозрюється у фінансуванні тероризму за ч. 2 ст. 258-5 КК України.


3. Неймовірний автобус

На Харківщині посадовці сільради за автобус переплатили 62 тис грн.

На Харківщині посадовці однієї з селищних рад розтратили  чуже майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 КК України).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Як повідомив прокурор району Леонід Стасевський, під час вивчення інформації щодо проведення закупівель за державний кошт виявлено перевитрату бюджетних грошей.

«Посадовці для потреб селищної ради придбали автобус за ціною, що на 62,7 тис. грн. перевищує середню ринкову. Переплата становить майже 25% від загальної вартості автотранспорту», – розповів Стасевський.

Наразі триває досудове розслідування. Максимальна санкція статті передбачає  5 років позбавлення волі.

 

4. Грошова служба

У Харкові затримано ще одного хабарника з військкомату

У Харкові затримано заступника військового комісара – начальника відділення комплектування одного з районних військкоматів м. Харкова під час отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба Харківської області.

Як повідомив військовий прокурор Харківського гарнізону Андрій Глумаков, 16 березня службова особа була викрита в момент отримання грошових коштів у сумі 300 дол США за сприяння в ухиленні від призову під час мобілізації.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

На даний момент зазначена службова особа затримана у порядку ст. 208 КПК України. Військова прокуратура звернулась з клопотанням до суду щодо обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Окрім того, під час огляду службового кабінету вказаного офіцера військкомату виявлено близько 700 одиниць набоїв калібру 5.45 мм. Пояснити їх походження затриманий не зміг.

5. Газ дорожчає

На Харківщині газовики вимагали хабар за неповідомлення про врізку до газомережі

На Харківщині затримали двох працівників ПАТ «Харківгаз» під час отримання 20 тис грн неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області

Ці кошти газовикам передав місцевий мешканець за неповідомлення про нелегальну врізку до газомережі, що давала можливість споживати блакитне паливо безкоштовно.

Досудове розслідування проводиться за ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди службовою особою).

6. хабарник-мер – діагноз?

За хабар судитимуть мера Мерефи

Прокуратура Харківської області направила до Фрунзенського районного суду м. Харкова обвинувальний акт стовно міського голови Мерефи.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

За інформацією начальника відділу прокуратури області Володимира Кретова, очільнику міста інкримінується одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Нагадаємо, мера затримали на початку жовтня минулого року під час отримання хабара у розмірі 40 тис. грн. від підприємця.

Посадовець через посередника вимагав та отримав гроші за позитивне вирішення питання щодо отримання у приватну власність приміщення. Котельню, що перебувала у комунальній власності, бізнесмен планував використовувати для підприємницької діяльності.

Як відомо, у 2010 році мером Мерефи було вибрано Веніаміна Сітова.

7. Маленька зарплата вчителів призводить до маленьких махінацій

На Харківщині освітяни отримували зарплату за «липових» шкільних сторожів та кочегарів

Валківська міжрайонна прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно посадовців відділу освіти райдержадміністрації за фактом привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191 КК України).

За інформацією міжрайонного прокурора Сергія Шевцова, чиновники райвідділу освіти на папері «працевлаштовували» у школах своїх знайомих і отримували за них зарплату.

«Посадовці з району домовлялися з директорами шкіл про включення до тарифікаційних списків на посади сторожів та кочегарів своїх людей. Ті на роботу, звісно, не приходили, а у табелях про зарплату акуратно розписувалися. За такою схемою, чиновники незаконно привласнили 70 тис. грн.», – розповів Шевцов.

8. На бензин!

На хабарі спіймали директора автошколи

Прокуратура Зміївського району спільно з міліцією затримали директора одного з районних спортивно-технічних товариств під час отримання ним неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Як повідомив прокурор  району Ігор Голуб, посадовець взяв 1500 грн. від слухача курсів за безпроблемне отримання водійського посвідчення.

“Директор у приватних розмовах із слухачами курсів пропонував посприяти в одержанні водійських документів без проходження навчання та складання іспитів. Один із учнів погодився заплатити за таку “послугу”, – розповів І. Голуб.

Директору автошколи оголошено підозру за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) КК України. Максимальна санкція статті – 5 років позбавлення волі.


9. На гарячому!

Аваков: У Харкові затримали воєнкома в момент отримання хабара (ФОТО)

Військовий комісар Жовтневого районного військового комісаріату Харкова полковник Олексій Романенко був затриманий у четвер у своєму робочому кабінеті.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він також виклав оперативне фото Романенка, зроблене в момент, коли він тягне руку за грошима, які лежать на столі.

“Протягом 2014-2015 років це зафіксований вже далеко не перший епізод в кар’єрі хабарника. Він нічим не гребував і брав від 400 до 5000 гривень за звільнення від мобілізації шляхом фальсифікації документів медкомісії. Сподіваюся сяде надовго”, – написав Аваков.


Він додав, що проти чиновника є докази по низці епізодів і висловив надію, що той буде ув’язнений.

“Сподіваюся буде сидіти – і жодних застав і домашніх арештів!” – підсумував міністр.

В МВС створять «летючі бригади» для боротьби із корупцією – Аваков

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Забудьте про сходи

У КП «Харківміськліфт» виявили факти мільйонних розкрадань

Прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) стосовно службових осіб КП «Харківміськліфт».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Прокуратурою встановлені ознаки розкрадання майна КСП «Харківміськліфт» його службовими особами в особливо великих розмірах.

Так, протягом 2012-2014 років вказаним комунальним підприємством укладено та оплачено низку договорів про поставку товарів, робіт та послуг підприємствами, які згідно з даними інформаційних баз даних органів доходів і зборів мали ознаки фіктивності.

Серед таких ознак – відсутність за місцем реєстрації, персоналу, матеріальної бази для здійснення діяльності.

Усього налічувалось 34 таких «постачальників». При цьому частина з них укладали договори з іншими комунальними підприємствами, за якими розслідуються кримінальні провадження.

Збитки від такої діяльності для комунального підприємства за попередніми даними становлять 6 млн грн.

Джерело: Корупція.інфо