Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що в Україні на сьогоднішній день є проблеми з ПЛР-тестуванням через що утворилися черги. Однак чиновники вже знають, як вирішити проблему.

Про це він розповів 17 жовтня в ході щоденного брифінгу, який транслювався на Facebook.

“У нас відбуваються проблеми з ПЛР-тестуванням з точки зору черг, які відбуваються в деяких, особливо в великих містах нашої країни. Ми продовжуємо збільшувати цю кількість, ми розуміємо яким чином ми будемо збільшувати”, – сказав він.

У той же час Степанов розповів, що за минулу добу було зроблено 63 734 тести, з яких 36 201 – методом ПЛР. Решта тестувалися методом ІФА.

“Ми цю проблему вирішимо і збільшимо кількість тестувань до тієї кількості, яка необхідна для нашої країни”, – розповів він

Також міністр розповів як проголосувати на виборах людям, які знаходяться на самоізоляції.

Люди, які перебувають на самоізоляції і хочуть проголосувати за місцем перебування на місцевих виборах 25 жовтня, повинні подати відповідну заяву з довідкою про стан здоров’я до 20 години 23 жовтня.

“Виборцям готовим проголосувати за місцем перебування, потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем ​​виборів, це буде 23 жовтня, подати заяву з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я.

Це необхідно, щоб відповідна виборча дільниця на своєму засіданні прийняла рішення про їх включення в витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування “.

“Лікар чи заклад охорони здоров’я може видати або виписку з медичної картки амбулаторного хворого або виписку з реєстру медичних записів про направлення і рецептів електронної охорони здоров’я”.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок суботи, 17 жовтня, число лабораторно підтверджених випадків коронавируса збільшилася на 6 410. Це черговий антирекорд, вперше число нових випадків, зафіксованих на добу, перевищило позначку в 6 тисяч.

Так, повідомляється, що загальне число випадків Covid-19 в країні збільшилася до 293 641 (+6 410 на добу). З них 5517 виявилися летальними (+109 добу).