Зеленський заявив про зацікавленість України в залученні турецьких компаній до реалізації інфраструктурного проекту.

Президент України Володимир Зеленський заявив про зацікавленість в залученні турецьких компаній в програму Велике будівництво. Про це він заявив на прес-конференції після переговорів з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у п’ятницю, 16 жовтня.

“У нас вже успішно працюють турецькі компанії, такі як Онур і Озалтін. А з огляду на масштабність нашої програми під назвою Велике будівництво, ми прагнемо розширити коло цих проектів і коло цих компаній”, – сказав Зеленський.

Ердоган також відзначив взаємне прагнення розвитку економічних відносин між країнами та нарощування товарообігу. Він нагадав, що під час його візиту в Україну була окреслена мета досягти рівня в 10 млрд доларів в двосторонній торгівлі.

“Ми з паном Зеленським однодумці, потрібно якомога швидше фіналізувати переговори щодо Угоди про вільну торгівлю для досягнення нашої мети”, – сказав президент Туреччини.

Також під час візиту Президента України Володимира Зеленського в Туреччину відбулася дружня бесіда з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Про це повідомляє прес служба Офісу Президента України.

“Прем’єр-міністр Канади провів телефонну розмову з Президентом Туреччини, під час якої Реджеп Тайіп Ердоган зазначив, що у нього є сюрприз для Джастіна Трюдо, і передав трубку Володимиру Зеленському. Лідери України та Канади обмінялися дружніми привітаннями і коротко обговорили питання спільного порядку денного і взаємодії в актуальних проектах. Володимир Зеленський і Джастін Трюдо були приємно здивовані можливістю дружньої бесіди в такому форматі “, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу Президент України Володимир Зеленський вручив Президенту Турецької Республіки Реджепу Тайіпу Ердогану орден князя Ярослава Мудрого I ступеня.

Відповідно до Указу Президента України № 450/2020 «Про відзначення Р. Ердогана орденом князя Ярослава Мудрого», Президент Туреччини відзначений за визначний особистий внесок у зміцнення українсько-турецького міждержавного співробітництва, підтримку незалежності та територіальної цілісності України.

Реджеп Тайіп Ердоган подякував главі української держави за нагороду.

«Спасибі від себе особисто і від імені мого народу за прекрасний жест у вигляді вручення мені державної нагороди», – сказав Президент Туреччини.

У свою чергу керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в Facebook написав наступне:

“Очевидно, що з Туреччини, так само як і після саміту Україна-ЄС і Великобританії, наша делегація повертається з відмінним результатом – конкретним і закріпленим в декількох документах”, – написав Єрмак.

За його словами, сильно збільшується військова співпраця. Працювати спільно з Туреччиною, яка наполегливо просувається саме в цьому напрямку, над розвитком військово-промислових проектів дуже перспективно для України.

“Істотно посилюється співпраця по лінії структур безпеки. Знову ж таки, ми будемо співпрацювати з країною, яка дуже активно впроваджує інноваційні питання безпеки ідеї. Туреччина абсолютно чітко підтримує прагнення України до повноправного вступу в НАТО. І це не просто слова, це реальна, фактична, конкретна допомога на цьому шляху. Туреччина – партнер в реалізації цієї ідеї “, – додав він.

“Зараз у нас буде ще більше спільної роботи в інфраструктурі, в розвитку портів, фінансового сектора і промисловості. А тепер, вже після того, як ми підвели перші підсумки візиту, деякі можуть запускати свої чергові фейки.
Ми витримаємо. Головне – держава, репутація, партнери”, – підкреслив Єрмак.

Нагадаємо, що раніше Зеленський і Ердоган зробили спільну заяву. Туреччина виступила на підтримку вступу України в НАТО. Також ведуться переговори про вільну торгівлю між Туреччиною і Україною.