У Сумській області в селі Соснівка Конотопського району зафіксували роботу незаконної виборчої дільниці. Вона організувала голосування до сільської ради, яка відмовилася входити до складу ОТГ.

Про це в день виборів 25 жовтня повідомила співробітниця ОПОРИ Ольга Айвазовська на своїй сторінці у Facebook. За її словами, така ДВК діяла за ідентичним номером, що і справжня – №590211, а бюлетені її організатори надрукували самостійно.

“Поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході, вони отримали вже дозвіл прокуратури на вхід в будівлю приватної форми власності для здійснення слідчих дій”, – написала вона.

Примітно, що біля фейкової дільниці в селі грала музика – так людей запрошували на голосування й вони йшли туди замість справжньої, де спостерігалася дуже низька явка виборців.

“Вона в глибині села розташована і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти”, – додала Айвазовська.

За оцінками юристів ОПОРИ, це грубе порушення законодавства. Організаторам загрожує обмеження волі на строк до чотирьох років або позбавлення волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, у Кропивницькому правоохоронці викрили мережу підкупу електорату. Її організатори пропонували виборцям голосувати за одну з політичних партій і окремих кандидатів від неї. Вартість одного голосу становила 500 гривень.