Кабінет міністрів запланував масовий перехід українців на безготівковий розрахунок при оплаті товарів і послуг.

Як зазначено в проекті постанови Кабміну, бізнес зобов'яжуть надати своїм клієнтам можливість розрахуватися за товари і послуги безготівковими способами.

Так, до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні, медичні та стоматологічні послуги, туристичні агентства, ресторани, готелі.

До 1 січня 2020 року безготівкові платежі в сферах – продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, в сферах культури, охорони здоров'я, страхування і приватного пенсійного забезпечення;

До 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані вживати всіх, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

На думку фінансового експерта Василя Невмержицького рішення Міністерства фінансів направлено перш за все на контроль грошей з боку Національного банку (НБУ). Ще одна причина – зниження витрат на утримання національної валюти.

"Це витрати економіки, потрібно підтримувати побут національної валюти. До того ж, держава через різні механізми, використовуючи ресурси, стежить за тим, куди і як витрачають гроші. Коли це все буде в безготівковому варіанті, буде набагато простіше", сказав експерт.