У Білорусі від самого ранку проходить загальнонаціональний страйк. Люди шикуються в ланцюги солідарності на вулицях, а робітники підприємств та студенти вишів влаштували забастовку.

Вночі добіг кінця термін ультиматуму, який опозиціонерка Світлана Тихановська висунула Олександру Лукашенку. Раніше вона дала йому 13 днів на складання повноважень.

Заради виходу на мітинг проти режиму Лукашенка у понеділок, білоруси взяли вихідний день за власний рахунок. Деякі працівники навіть пішли на безстрокові канікули. Неробочим днем понеділок оголосили тамтешні кафе, ресторани, салони краси та магазини. До страйку проти Лукашенка долучилися і спортивні клуби та СТО.

Люди вийшли на вулиці та утворили так звані ланцюги солідарності. Багато підприємств оголосили забастовку: сьогодні страйкують МТЗ, Гродно Азот, Атлант та інші.

Протести влаштували і студенти кількох мінських вишів. Просто під час лекцій вони почали аплодувати і кричати “Жыве Беларусь”. Інші ж представники вийшли на марш протесту із криками “Забастовка”.

До загальнонаціонального страйку були готові і білоруські силовики. Від ранку на Гродно-Азот почалися перші затримання, а згодом туди направили військову техніку. Більше сотні працівників посадили в автозаки.

На вулицях Мінська міліція почала розганяти ланцюги солідарності, зупиняти автівки та затримувати студентів. ОМОНівці знову кидали у бік людей світлошумові гранати та били протестувальників кийками. Під стінами Червоного костелу зібралися сотні пенсіонерів. Вони разом зі студентами почали кричати “Разом ми сила”.

Загальнонаціональний страйк оголосили не лише в Мінську, а і в Гродно, Бресті, Вітебську та інших білоруських містах. Тим часом кількість затриманих на вчорашньому Марші Ультиматуму, за даними правозахисників, вже перевищила півтисячі.