Володимир Путін в інтерв’ю прокремівському каналу заявив, що його лякають можливості вступу України до НАТО. Втім у нього обмежені ресурси, щоб якось цьому завадити.

Глава Кремля також порахував, скільки до Росії можуть летіти ракети з України. Про це розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Путін висловив занепокоєння, якщо наша країна увійде в НАТО, то час польоту ракет від Харкова або Дніпра до Москви зменшиться до 7 – 10 хвилин. Втім журналіст пояснив, чому президент Росії помиляється.

“У Путіна, як завжди, альтернативний глобус. Тому що відстань від Дніпра до Москви – 800 кілометрів по прямій. А від столиці країн-членів НАТО, наприклад, Вільнюса – 790 кілометрів, Талліна – 782 кілометри”, – зазначив він.

І додав, географічно українське місто Дніпро розташоване далі. Тому слова президента Росії не відповідають дійсності.

Ігор Яковенко переконаний, що Україна рано чи пізно стане членом Альянсу. Адже для цього докладаються всі зусилля.

“Путін буде цьому всіляко перешкоджати. Але його ресурси тут обмежені. Може шуміти, може обурюватися, але підстав для цього немає”, – підкреслив опозиціонер.

Зазначимо, що побоювання президента РФ Володимира Путіна про вступ України в НАТО не більш ніж пропагандистських хід, спрямований на росіян. Ніякі ракети не загрожуватимуть Росії з української території.

Про це розповів УНІАН радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Він зазначив, що висловлені Путіним тези абсолютно передбачувані й не відрізняються від того, що звучало раніше. За словами Подоляка, це призначено більше для внутрішньої російської аудиторії перед міжнародними самітами, які мають відбутися найближчими тижнями.

“Свого роду превентивне пропагандистське накачування внутрішнього споживача. Якщо ж серйозно говорити про українське суспільство і західні країни, то зрозуміло, що аргумент про підлітний час ракет не може сприйматися взагалі… РФ, до речі, вже межує з країнами НАТО, і в цих країнах не спостерігається будь-якої ракетної або будь-якої іншої загрози проти Росії. Тож, знову-таки маємо справу зі стереотипними міфами, які перетворилися для частини країн у нав’язливі переживання”, – сказав Подоляк.