За давнім звичаєм, в цей день варили гречану кашу і пригощали нею безхатьків, – передає Корупція Інфо

Популярне: Ну скільки це буде тривати? З’явилися страшні новини із зони АТО, там таке коїться…

 

У церкві 26 червня вшановують пам'ять святої мучениці Килини, яка жила в III столітті і з самого дитинства хотіла служити Ісусові. Вона також намагалася наставити на шлях істинний і своїх подруг. Під час гонінь християн була заарештована і заточена в темницю, а потім – страчена. Мучителі навіть не врахували вік Килини – на момент загибелі їй було всього 12 років.

Говорили, що 26 червня з'являються ґедзі, оводи, які кусають тварин, і худоба від цього дуже страждає. Тому тварин намагалися виганяти на пасовища вранці, а заганяти в хлів вже опівдні, сподіваючись таким чином захистити їх від комах.

Також день був відомий тим, що 26 червня можна було вирушати на збори суниці – на той час вона вже дозрівала.

У народі свято називали Гречишниця, оскільки було прийнято сіяти гречку. Ця культура вважалася дуже вередливою, а тому намагалися дотримуватися термінів посіву. Сіяти гречку слід було в курну, суху або піщану землю при ясній і сонячній погоді.

У давнину день Килини, 26 червня, був відомий як свято каш. Селяни готували каші і хвалили їх перед сусідами. Кашу зазвичай виставляли на вулицю і пригощали малозабезпечених. Говорили 26 червня: "Гречана каша матінка наша, а хліб житній – батько наш рідний". Безхатьки, пообідавши кашею, бажали господарям багатства і благополуччя, щоб гречка добре вродила.

Молоко на Килину не пили, хоча здавна їли гречану кашу саме з молоком. Існувала прикмета, що в цей день воно стає "акулячим", шкідливим для здоров'я, адже від укусів комах худоба може стати скаженою.

Народні прикмети на 26 червня:

Комарі і мошки в червні стовпом товчуться — чекай назавтра сухої погоди

Якщо бджоли з раннього ранку відправляються за здобиччю — буде хороший день

Павук-хрестовик при заході сонця сидить у своїй павутині — попереду суха погода

Багато комах – буде тепла і ясна погода

У ліс 26 червня ходити не варто – комарі покусають

Не можна на Килину працювати – інакше гречка не вродить

Якщо огірки пізньої сівби не встигають дозріти до цього часу – значить, за прикметою, вони не будуть смачними.