Українці на наступних виборах глави держави зможуть голосувати онлайн

Про це розповів радник президента Михайло Федоров в інтерв’ю виданню Liga.Tech.

“Точно на наступних президентських виборах. Але я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно були і місцеві вибори онлайн. Це складне технічне завдання, в якому найголовнішим є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування”, – запевнив він .

За словами Федорова, запуск такого проекту вимагає серйозної підготовки.

“Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно з кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути”, – зазначив він.

Під час виступу на форумі у Трускавці президент заявив, що вибори до місцевих рад пройдуть в 2020 році, як і було спочатку заплановано.

Після обробки протоколів з мокрими печатками Центральна виборча комісія України (ЦВК) оголосила результат голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та кількість депутатських мандатів кожної партії, що увійшла до Верховної Ради (ВР) IX скликання. У партії “Слуга народу” мандатів більше, ніж у всіх інших партій разом узятих.

Згідно з повідомленням ЦВК 3 серпня 2019 року відповідно до статті 98 Закону України “Про вибори народних депутатів України” на підставі протоколів окружних виборчих комісій, в тому числі з позначкою “Уточнений” і протоколу ЦВК про підсумки голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах закордонного виборчого округу, встановлені результати позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Відповідний протокол Центральної виборчої комісії підписали присутні на засіданні члени Комісії.