Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко має намір вимагати від ОБСЄ відвідати українських заручників, які знаходяться у полоні бойовиків, передає Корупція.Інфо

Популярне: Палає усе навколо! В курортній зоні Одеси страшна масштабна пожежа

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, найбільш гостро питання стало після того, як стало відомо, що українку Людмилу Сурженко, яка донедавна перебувала у полоні "ЛНР", катували.

"Людмилу катували. І завтра це обов'язково стане предметом жорсткої розмови під час скайп-конференції щодо заручників у форматі Мінської гуманітарної групи. Також я буду вимагати від координатора ОБСЄ у групі відвідати українських заручників на окупованих територіях, до яких роками не допускають МКЧХ та інші міжнародні організації. Це неправильно, що протягом всього часу роботи Мінської групи представник ОБСЄ тільки раз відвідав українських заручників, і бачив лише кількох з них, а не всіх", – написала вона.

Геращенко додала, що "всі факти катування українців бойовиками повинні бути засуджені як українськими, так і міжнародними судами". Також вона висловила надію, що за фактом незаконного затримання і катування Людмили Сурженко вже відкрито кримінальну справу проти бойовиків.

Нагадаємо, що українка Людмила Сурженко, яка має проблеми зі слухом, була звільнена з полону бойовиків "ЛНР". Як з'ясувалося, на українку чинили фізичний тиск (плоскогубцями пошкоджено палець на руці).