Снимок

Міністерство оборони України завершило підготовку проектів ключових стратегічних документів оборонного планування

Про це під час брифінгу заявила речник Міноборони Вікторія Кушнір, передає Корупція.Інфо.

Так, оборонне відомство підготувало воєнну доктрину України, концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України, концепцію державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки Збройних сил України на 2015-2020 роки, а також стратегічний оборонний бюлетень України.

Крім того, на розгляд уряду внесено проект Державної цільової оборонної програми оптимізації та реорганізації Збройних сил України на 2015-2017 роки.

"Головним пріоритетом в роботі Міністерства оборони є створення високомобільних, професійних, добре оснащених Збройних сил, готових до виконання завдань за призначенням, забезпечення обороноздатності держави та стримування військової агресії на сході України", – запевнила Кушнір.

Вона зазначила, що Міноборони забезпечило виконання основних заходів реформ щодо зміцнення обороноздатності держави. Так, законодавчо визначено чисельність Збройних сил України у 250 тисяч осіб; на сході України розгорнуто необхідне оборонне угруповання військ, реорганізовано 22 існуючі бригади та завершується формування 12 нових бригад.

Крім того, створено кадровий резерв чисельністю понад 1,5 тисячі військовослужбовців-учасників АТО для заміщення посад керівного складу; створюються Сили спеціальних операцій; за державними контрактами військо отримало понад 1,3 тис. основних зразків озброєння та військової техніки.

За словами Кушнір, у Міністерстві оборони створено Раду реформ, яка забезпечує реалізацію семи пілотних проектів щодо вдосконалення забезпечення ЗСУ в сфері закупівель, управління державними підприємствами, речового та продовольчого забезпечення, харчування та забезпечення житлом військовослужбовців, а також запровадження електронних закупівель за тиловим напрямом.