Symonenko

Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся в Службу безпеки України з вимогою перевірити поширену народними депутатами інформацію про обрання лідера Компартії України Петра Симоненка до президії пленуму Комуністичної партії Російської Федерації.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту в понеділок, 30 березня.

Читайте також: Справу щодо заборони КПУ знято з розгляду

Крім того, Мін'юст вимагає провести додаткове розслідування причетності Симоненко до кримінальних правопорушень, пов'язаних із фінансуванням тероризму, підтримкою ДНР і ЛНР, визнанням анексії Криму та діями, спрямованими на повалення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

"Як відомо з публічних джерел, Комуністична партія Російської Федерації публічно підтримує терористичні організації ДНР і ЛНР, заявляє про підтримку анексії Криму. Тому прийняття Симоненка в керівні органи КПРФ свідчить про те, що він може бути причетний до вищезазначених кримінальних злочинів", – заявив Петренко .

Міністерство також вимагає від СБУ поінформувати про хід розслідування і оприлюднити попередні результати слідчої роботи у кримінальних справах, які були відкриті проти керівництва КПУ раніше.

Читайте також: Комуністи РФ прийняли Симоненка до своєї партії

Мін'юст зробив запит щодо перевірки можливої ​​зміни громадянства Симоненка та отримання ним російського паспорта.

"Міністерство вимагає вжити невідкладних заходів з розслідування даних кримінальних дій з боку лідера КПУ", – зазначили в міністерстві.

Щодо присутності Симоненка на з'їзді КПРФ, Мін'юст посилається на офіційний сайт цієї російської партії, на якому розміщені фрагменти виступу Симоненка з висловлюваннями, які можуть бути розцінені як заклик до повалення чинної української влади.

Справу про заборону КПУ відклали на невизначений час

Як повідомляв Кореспондент.net, 30 березня Київський окружний адміністративний суд зняв з розгляду позов Міністерства юстиції про заборону діяльності Компартії України.

Як повідомлялося, 8 липня 2014 Мін'юст і Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону КПУ на території України.

5 листопада Окружний адміністративний суд Києва відклав розгляд позову Міністерства юстиції про заборону діяльності Комуністичної партії.

У свою чергу, глава СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що для забезпечення державної безпеки необхідно заборонити Комуністичну партію України.

 

Джерело: Корупція.Інфо