Військовий експерт та колишній речник Генерального штабу ЗСУ (2014-2017 рр.) Владислав Селезньов вказав, що росіяни наростають активність в бойових діях, реалізуючи свою стратегію відносно Донеччини та Луганщини.

«Очевидно, що ворог намагається й далі реалізовувати свою стратегію. Стратегію з якою він починав — це повна окупація Донеччини й Луганщини. Але й досі невеличка частина Луганщини тримається під контролем української армії, і чимала територія Донеччини теж під контролем України. Ворог буде зосереджувати свої зусилля для того, щоб взяти під контроль військову агломерацію Слов’янськ — Краматорськ. Тому, ми й бачимо серйозну активізацію ворожих військ на Лиманському напрямку. Тобто у напрямку Лимана противник буде створювати передумови для подальшого наступу у напрямку Слов’янська», — пояснив Селезньов.

За словами полковника ЗСУ, збільшення активності в бойових діях поблизу Бахмута пов’язане з тим, що противник намагається придбати контроль над Часів Яр, що є стратегічно важливим для нашої оборони в районі Краматорська та Слов’янська.

«Також ворог намагатиметься зрізати Вугледарський виступ, щоб через Костянтинівку рушити так само в напрямку Краматорська та Слов’янська», — додав Селезньов.

Своєю чергою, військовий експерт Олександр Мусієнко не виключає й атаки на Часів Яр: «Як на мене, найбільші зусилля будуть на Авдіївському, Мар’їнському та Лимано-Куп’янському напрямах. Навіть статистика показує, що за кількістю обстрілів і бойових зіткнень вони в лідерах. На Бахмутському відтинку будуть атакувати, але точно не всіма силами».

Про посилення тиску днями повідомляв пресофіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашников. Але, за його словами, ворог атакує переважно піхотою, а не технікою.

«У них ключовий напрямок — це Часів Яр, вони продовжуватимуть тиснути. Це підтверджує те, що вони посилили своє угруповання. На сьогодні воно становить приблизно 80 000 особового складу. Сюди вони перекинули сили свого „добровольчого“ штурмового корпусу. Можемо говорити, що вони намагатимуться нас продавити», — зазначив він.

На Бахмутській ділянці росіяни атакують на північному фланзі — район Веселого, Спірного та Хромового. Позиційні бої йдуть біля Григорівки, Богданівки та Іванівського, а на південному — біля Кліщіївки та Андріївки.

Аналітик німецького видання BILD Юліан Рьопке каже про наявність великої кількості танків та бронемашин. Під їх прикриттям окупанти штурмують позиції на захід від Бахмута за кілька кілометрів від Часового Яру.

Нагадаємо, за даними аналітиків Інституту вивчення війни, Росія може готувати висадження десанту у тилу Збройних сил України. На думку ISW, не виключена спроба висадження з гелікоптерів для швидкого розгортання особового складу, як то було у Гостомелі під Києвом на початку повномасштабної війни.

Ексспікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин оцінив загрозу російського десанту в тилу ЗСУ.

Волошин не виключає, що подібний сценарій готується росіянами. Кремль вимагає до чергового переобрання Путіна якихось суттєвих результатів.

«Захоплення значущих міст. Тієї ж Авдіївки, того ж Куп’янська. Можливо, хоча б наблизитися до конгломерату Краматорськ – Костянтинівка – Дружківка – Слов’янськ на півночі Донеччини. Немає сумнівів, що ворог шукатиме варіанти для досягнення якихось результатів. І змінюватиме тактику своїх дій», – зазначає експерт.

Він нагадує, що спроби висадити свою піхоту в тилу українських позицій ворог робив у районі села Кринки Херсонської області, де ЗСУ тримають невеликий плацдарм.

Намагалися росіяни й проскочити з десантом на бронетехніці. Нічого не вийшло.