У Німеччині закликали прокуратуру видати ордери на арешт командування армії РФ. Екс-міністр внутрішніх справ Німеччини Гергарт Баум і колишній міністр юстиції Сабіне Лойтгойссер-Шнарренбергер закликають федерального прокурора видати ордери на арешт командного складу російської армії.

Про це йдеться у зверненні політиків, опублікованому мережею RND.

За їхніми словами, ордери мають бути подібні до того, що Міжнародний кримінальний суд видав стосовно президента РФ Владіміра Путіна.

“Ми, німці, повинні використовувати наші можливості. Метою ордерів на арешт тепер є командний рівень, наприклад, лідери найманців або окремі командири, яких можна звинуватити у навмисних нападах на цивільне населення”, – пишуть Баум і Лойтгойссер-Шнарренбергер.

У своїй заяві колишні міністри підкреслюють важливість рішення МКС: “Рішенням видати ордер на арешт Путіна МКС довів свою здатність діяти”.

За словами політиків, суд прийняв історичне рішення. Це рішення і заявлений намір федерального міністра юстиції Марко Бушмана виконати ордер на арешт, якщо буде можливо, дали зрозуміти, що міжнародне кримінальне право, яке діє лише з 2002 року, є ефективною зброєю для покарання за серйозні порушення міжнародного права, зазначають вони.

Колишні міністри Вільної демократичної партії вважають ефективними дії Міжнародного кримінального суду. Вони посилаються на “негативну реакцію на суд з російського боку”.

“Тепер ми хочемо, щоб міжнародне кримінальне право також застосовувалося на національному рівні”, – пишуть Баум і Лойтгойссер-Шнарренбергер.

З точки зору Баума і Лойтгойссер-Шнарренбергер, умови для видачі ордерів на арешт також визначені. “Ми хотіли б нагадати, що всього через кілька тижнів після початку війни ми подали до Федеральної прокуратури кримінальну заяву про воєнні злочини Росії в Україні”, – пояснили вони. Генеральний прокурор інтенсивно розслідує цю справу протягом останніх місяців.

Нагадаємо, минулого тижня Палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини.

Додамо: Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 22 березня, що будь-яка європейська країна, яка є стороною Міжнародного кримінального суду (МКС), має заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він приїде до такої країни.

«Гадаю, що будь-хто, хто є стороною в суді і має зобов’язання, має виконувати свої зобов’язання», – сказав Блінкен у відповідь на запитання сенатора-республіканця Ліндзі Грема на слуханнях у комітеті з асигнувань Сенату.

Блінкен не став говорити, чи видасть влада США президента Росії Міжнародному кримінальному суду, якщо він приїде до Сполучених Штатів, зазначивши, що США не є стороною в суді.

«Я не думаю, що він планує найближчим часом приїхати сюди», – відповів Блінкен.

Путін майже не залишав Росію впродовж останніх років, а до США він не їздив із 2015 року.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової. За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії.

Президентство Асамблеї держав-учасниць Римського статуту розповіло про погрози на адресу Міжнародного кримінального суду через ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Також йдеться про заходи, проти його прокурора та суддів, залучених до видачі ордерів на арешт в ситуації з Україною.

Про це інформує Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.

Президентство Асамблеї шкодує про ці спроби перешкодити міжнародним зусиллям забезпечити відповідальність за дії, які заборонені загальним міжнародним правом.

Президентство Асамблеї підкреслює, що суд, його обрані посадові особи та його персонал мають сильну підтримку Асамблеї держав-учасниць Римського статуту.