Олексій Арестович заявляв, що біженці з Афганістану більш освічені, ніж середньостатистичні українці – Дмитро Разумков після цього порадив йому поїхати туди.

Речник української делегації у ТКГ вирішив продовжити словесну перепалку зі спікером Ради. Арестович дав чергову відповідь Разумкову у коментарі одному з засобів масової інформації.

За словами Арестовича, у нього немає конфлікту з головою Верховної Ради.

«Я можу йому тільки поспівчувати, у нього складний політичний сезон. Напевно, не вистачає нервів його починати. Передайте йому, що я подумки з ним і всіляко його підтримую в боротьбі за інтереси й досягнення України», – заявив він.

Речник української делегації також додав, що “25 років професійно займається психологією і не ображається на пацієнтів”.

Відзначимо, що перепалки між Разумковим та ОП останнім часом стали звичною справою. До цього спікер вже реагував на заяви Арестовича – наприклад, на те, щоб перейменувати Україну на «Русь-Україну»:

«Іноді краще жувати, ніж говорити».

Причому повторив це як на брифінгу у ВР 6 вересня, так і численних ефірах того ж дня.

Неофіційно у “Слузі народу” не приховують, що воліли б замінити Разумкова більш “ручним” спікером. Це цілком у стилі ОПУ, який нещодавно домігся відставки здавалося б незмінного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. До того ж, президентк, який збирається балотуватися на другий термін, конкуренти не потрібні. А Разумков, який ще не встиг назбирати негативу, таким цілком може стати.

Офіційно ж “слуги” кажуть, що відставка Разумкова – не більш ніж чутки. Підписи за це під куполом ніхто не збирає. Та й навряд чи 226 голосів “за” знайдеться. Сам Дмитро Разумков каже, що за посаду не тримається, але й звільнятися не збирається.

Проте, за словами політолога Володимира Фесенка, ці чутки циркулюють ще від початку року і пов’язані з очевидним охолодженням взаємин та посиленням недовіри між ОПУ, самим президентом та Дмитром Разумковим.

Щоправда, незважаючи на те, що Разумков жодного разу не заявляв про свої президентські наміри, цілком очевидно: він націлений боротися за президентське крісло.

На думку політолога Ігоря Чаленка, Разумков створює певну ескалацію посилення напруженості. Спікер то ігнорує засідання Ради нацбезпеки, то не голосує за запровадження санкцій щодо медведчуківських телеканалів.

А у “Слузі народу” чи то помилково, чи то навмисно підписують першого заступника Руслана Стефанчука як “українського спікера”.

Але Давид Арахамія підкреслив, що на сьогодні з Разумковим складаються “нормальні робочі відносини”. Також він прокоментував ймовірність заміни Разумкова Русланом Стефанчуком, який сьогодні є першим віцеспікером Верховної Ради України.

«Немає у нас ні уявлень, ні обговорень всередині фракції… Коли буде по Разумкову питання, ми точно вийдемо, зробимо спільний брифінг».