Лідер парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія прогнозує, що президентський законопроект про деолігархізацію в першому читанні підтримають більше 240 народних депутатів.

“Відчуття, що буде більше 240 голосів”, – сказав Арахамія журналістам в четвер.

Глава фракції також зазначив, що якщо нардеп з його фракції не дотримається обіцянки про деолігархізації, дані під час виборчої кампанії, то команда буде з’ясовувати, хто з олігархів за ним стоїть. “І будемо працювати з олігархами, а не з народними депутатами”, – сказав він.

Арахамія розраховує, що на розгляд законопроекту про деолігархізацію в першому читанні на позачерговому пленарному засіданні в четвер піде від однієї години 20 хвилин до двох-трьох годин.

Як повідомлялося, президент України на початку червня вніс до Верховної Ради законопроект №5599 “Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значні економічні або політичні ваги в суспільному житті (олігархів)”.

Згідно з документом, достатніми для включення Радою нацбезпеки і оборони особи до реєстру олігархів є будь-які три з чотирьох умов: значний вплив на ЗМІ, участь у політичному житті, бенефіціарним володіння компанією-монополістом і стан понад 1 млн прожиткових мінімумів (близько $ 83 млн за поточним курсом ).

Парламентський комітет з нацбезпеки в середу рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5599 ..