Президент Володимир Зеленський відреагував на слова російського лідера Володимира Путіна про “військове освоєння” України союзниками НАТО. Він вважає це параноєю, яку Кремль нав’язує росіянам.

Про це глава держави сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, тема інтеграції України в європейську та євроатлантичну спільноти дуже турбує росіян.

“Це як постійно говорити про застарілий страх з дитинства, що хтось страшний вийде вночі із шафи і налякає. Але у шафі нікого немає. Це просто шафа. Це, до речі, виглядає як якась нав’язлива ідея”, – сказав Зеленський.

Він нагадав Кремлю, що всі вчення, які відбуваються за участі НАТО, від яких так нервують у Москві, діють вже дуже давно. Наприклад, Sea Breeze проводяться ще з 1997 року.

“Хіба можна в цьому використовувати термін “військове освоєння”? Це дуже дивно. Тому що – це про історичний вибір України. Україна, як і будь-яка суверенна держава, самостійно обирає, як забезпечувати реалізацію власних національних інтересів. Особливо з точки зору безпеки. Це не підлягає сумніву. Можливо, хтось звик, що раніше було інакше”, – резюмував президент.

Нагадаємо, 30 червня президент Росії провів чотиригодинну пряму лінію, на якій традиційно не обійшлося без випадів у наш бік. Читайте головні тези Путіна про Україну.

Разом із тим, президент України Володимир Зеленський заявив, що всі питання щодо України вирішуються лише в Україні та українською державою, про це він заявив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, коментуючи висловлювання президента Росії Володимира Путіна про те, що “Україна перебуває під зовнішнім управлінням США, Німеччини та Франції”.

“У реальному світі всі питання щодо України вирішуються виключно в Україні та українською державою, а точно не у будь-якій сусідній країні і точно не “тіньовими посередниками”, які наразі перебувають під домашнім арештом або в розшуку”, – сказав Зеленський.

Зеленський підтвердив, що готовий зустрітися з Путіним, “якщо його справді цікавить вирішення низки кризових питань, які об’єктивно існують у двосторонніх відносинах України та Росії”.

На думку Зеленського, теза про будь-яке “зовнішнє управління” є виключно пропагандистською мантрою для внутрішнього споживача в самій Росії.

“Додам, що як показав нещодавній саміт США-Росія, питання України не вирішуються навіть у форматі прямої комунікації американського та російського президентів. Як це було, давайте говорити відверто, практично завжди. Сьогодні все працює інакше. Консультації̈ з Україною до саміту і публічне озвучування узгодженої з нами позиції. Це однозначно свідчить про те, що суб’єктність нашої держави значно посилилась. Чому це відбулось? Тому що суб’єктність держави завжди зростає тоді, коли ти готовий публічно, регулярно та на системному рівні захищати позицію своєї держави. І не розмінювати репутацію держави на якісь ситуативні профіти для себе особисто”, – додав він.

Президент нагадав, що 12 липня відбудеться його особиста зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а наприкінці липня будуть прямі переговори з президентом США Джо Байденом.

Зеленський також зазначив, що його особисто не “чіпляє” фраза Путіна про те, що “сенс говорити із Зеленським, якщо все вирішується у Вашингтоні?”.

“Це виглядає так, якби я, наприклад, сказав: “А навіщо росіянам вибори, пряма демократія, якщо все вирішується виключно в Кремлі?” – підсумував він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.