Найменша сума, на яку треба збільшити бюджет на медицину на 2021 рік – це 57 мільярдів гривень. Навіть не 56, як запевнив глава МОЗ Максим Степанов. Ця сума дозволить просто вижити системі охорони здоров’я.

Бюджет охорону здоров’я – це не тільки про COVID-19. Є багато інших хвороб.

  • А ще ж потрібно платити гідні зарплати медпрацівникам.
  • Про це говорив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі “Свободи слова” на ICTV увечері 30 листопада

“Зрозуміло, що ми рахували різні варіанти, щоб забезпечити мінімум. Щоб ми, без перебільшення, вижили. Я думаю, що потрібно додати ще приблизно 57 мільярдів гривень”, – заявив міністр.

Так глава МОЗ відповів на питання, на яку суму необхідно збільшити фінансування системи охорони здоров’я у 2021 році, у порівнянні з тією сумою, яку передбачили у поданому урядом на розгляд Верховної Ради проєкті держбюджету.

У бюджетному запиті, який підготувало МОЗ, на систему охорони здоров’я, за словами Степанова, прописали 296 мільярдів гривень. Серед них:

  • 225 мільярдів на фінансування програми медичних гарантій.
  • 15,1 мільярда на закупівлю вакцини проти COVID-19 для всіх груп ризику.
  • Решта грошей – на інші проєкти, враховуючи й інвестиційні.

“Нам передбачили 159 мільярдів разом зі спеціальним фондом, 151 мільярд загального фонду”, – сказав Степанов. І ще раз наголосив: “Якщо я кажу, що треба додати ще щонайменше 57 мільярдів, це не означає 56 – це означає саме 57”.

“Якщо нам не дадуть цих грошей, ми будемо більше вмирати, нас нікому буде лікувати, наші лікарі й наші медсестри просто виїдуть за кордон. Це реальність, яку ми побачимо з 1 січня”, – підсумував очільник МОЗ.

Однак і додав дрібку оптимізму: він вважає, що зможе переконати депутатів збільшити фінансування системи охорони здоров’я у остаточному бюджеті на 2021 рік.