1

У районі пункту пропуску "Виступовичі" (Житомирська область) на в'їзді з Білорусі в Україну в "сірій зоні" заблоковано майже 100 російських вантажівок.

Про це в ефірі 112 Україна заявив учасник акції Сергій Шумейко, передає Корупція Інфо

"Розвернули сім фур, …а на кордоні стоять близько 100 машин з російськими номерами… Вони ще не за'їхали на кордон України, стоять у сірій зоні між Білоруссю та Україною", – сказав він.

Шумейко зазначив, що на ПП "Виступовичі" постійно перебувають до 10 активістів, головна вимога учасників блокади – офіційно заборонити транзит російських фур і вантажів через українську територію.

Інший учасник блокади Дмитро Василенко повідомив виданню, що у Волинській області активісти також продовжують блокувати в'їзд на територію України вантажівок з російськими номерами.

З його слів, нині жодна російська фура не в'їжджає до України з Білорусі, водночас в напрямку білоруського кордону транспорт рухається безперешкодно.

Василенко зазначив, що багато вантажівок, які прямували до пункту пропуску у Волинській області, розвертаються ще на території Білорусі і шукають об'їзні шляхи для в'їзду до України. Активіст припустив, що фури можуть перетинати український кордон в Чернігівській області, яка поки що не приєдналася до блокади.

Активіст підкреслив, що місцева влада спочатку не підтримувала блокаду, проте пізніше змінила свою позицію.

"Після переговорів з керівниками області – губернатором та в.о. керівника поліції – (вони) пішли на вимоги мітингувальників і підтримали на офіційному рівні звернення до Кабміну та керівників держави щодо заборони транспортного сполучення з державою-агресором", – сказав Василенко.

Напередодні повідомлялося, що Автомайдан у Житомирській області почав блокувати фури РФ. Після обіду до них приєдналася "Житомирська самооборона". Активісти просять прикордонників попереджати водіїв, щоб ті "їхали назад".