Мін’юст США вимагає конфіскувати у олігарха Ігоря Коломойського офісну вежу в Луїсвіллі і офісний парк в Далласі, які придбали за гроші, незаконно привласнені у ПриватБанку.

“Сполучені Штати подали дві цивільні скарги про конфіскацію до Окружного суду США в південному округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість в Луїсвіллі, штат Кентуккі, і Далласі, штат Техас, придбана за рахунок коштів, незаконно привласнених ПриватБанком в Україні, підлягає конфіскації”.

Стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, привласнили та пограбували банк на мільярди доларів.

Зокрема, вони відмивали частину доходів, використовуючи безліч банківських рахунків підставних компаній, в основному в кіпрському відділенні ПриватБанку, а після того переводили кошти в США.

У американському відомстві зазначили, що партнери Коломойського і Боголюбова у США Мордехай Корф і Урі Лейбер створили мережу організацій (з деяким відмежуванням від назви “Оптима”) для подальшого відмивання і інвестування незаконно привласнених коштів.

Вони придбали нерухомості і підприємств у США на сотні мільйонів доларів, враховуючи майно, яке підлягає конфіскації: офісну вежу в Луїсвіллі, відому як PNC Plaza, і офісний парк в Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom.

Загальна вартість будівель становить близько 70 мільйонів доларів.

Раніше, Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі.

У Клівленді ФБР у вівторок прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

В свою чергу, Ігоря Коломойського за ці два дні таки дістали темами його американського бізнесу і змусили на особистий коментар. Він заперечує звинувачення Мін’юсту США у відмиванні мільярдів доларів. Про це він сам заявив в коментарі “ЛБ”:

“Всі інвестиції в Сполучених Штатах Америки були зроблені з власних коштів, отриманих в 2007-2008 роках за угодою з компанією” Євраз “, і з доходів інших бізнесів, які зберігалися в ПриватБанку”.

В свою чергу, раніше державний “Приватбанк” подав в Канцлерський суд Делавера позов щодо колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і пов’язаних з ними компаній, звинувативши їх в шахрайських схемах із засобами банку в США на суму $ 750 млн.

Варто зазначити, що свою думку щодо цього висловив і Борислав Береза:

“Бачу багато радісних постів з приводу звинувачень Мін’юсту США Коломойському. Чому радієте? Що питаннями України займається не наш Мін’юст? Що в разі обвинувального вироку всі гроші підуть до бюджету США, а не до бюджету України? Що імідж України в черговий раз торпедується і нас сприймають, як не тільки найбіднішу країну Європи, а й найкорумпованішу?”

“Змінюватися треба. Аналізувати ситуацію. Робити висновки. І вибудовувати в Україні судово-правову систему, яка у своїх рішеннях керується верховенством права, а не нашим телефонним правом і хабарями. Так що я не бачу причин для радості. Пробачте. Мені від усього цього сумно. Я бачу, що люди сприймають все, що відбувається, як шоу і не розуміють, що це і їх стосується. А час іде”.