Олександр Лукашенко не сліпий, і він бачить, що народ Білорусі не відмовляється від своєї мети – відновлення демократичної системи в країні.

Він лащиться до Путіна, готовий, в ненависті до “зрадників” запродати “свою” державу тирану сусідньої країни, тільки б протесту скрутили голову. Він раз по раз велить армії і МВС покінчити з протестами і навести порядок за два дні.

Про це пише відомий Російський історик, політолог, релігієзнавець – Андрій Зубов.

Але протести не вщухають і лукашистський порядок не “наводиться”. Упевнений, міністри дають зрозуміти верховному, що війська і міліція не надійні. І якщо їм знову віддати наказ придушувати протест із застосуванням сили, побиттям і вбивствами, то багато повернуть зброю проти тирана, а інші просто відмовляться виконувати наказ, і тоді все завалиться за 24 години. Тому тиран лавірує.

Що треба негайно робити після перемоги над Лукашенком

За цих обставин я дуже рекомендую:

1. Зберігати загальнодемократичну єдність протесту. Не слухати тих порадників, які говорять, що у протесту повинна бути конкретна політична програма (скажімо, європейської інтеграції) і вождь. Зараз не потрібно ні того, ні іншого.

2. Мета Білоруської революції – повернути в країну демократію і самоврядування. Дати можливість людям самим визначати своє життя і на рівні району і поселення, і на рівні області, і на рівні всієї держави. Лукашенко вкрав вже чверть століття назад у білорусів право самим визначати свою долю. І саме це право бажає повернути собі народ країни.

3. Тільки після того як з тиранією буде покінчено, слід готуватися до нових виборів усіх рівнів та проводити їх на змагальній багатопартійній основі. І тут уже різні політичні партії пропонуватимуть свої проекти майбутнього, а громадяни обиратимуть між ними. Але це – на національному рівні.

4. До національних парламентських виборів слід провести вибори до місцевих рад і після них – в обласні ради.

На них бажано (хоча в умовах революції це дуже важко) ставити не національні, а регіональні завдання. Сформовані демократично нові органи місцевої влади сформують необхідну подушку безпеки від можливого розколу країни на загальнонаціональних парламентських і президентських виборах.

5. Слід пам’ятати, що Кремль вже готовий розпрощатися з диктатором Лукашенком, але його мета, поставити свою людину на чолі Білорусі.

Ось цього білоруси і не повинні дозволити зробити. А в поспіху проведені нові президентські вибори, без попередньо створеної подушки безпеки, приведуть, майже напевно, до шуканого Кремлем результату.

6. До виборів слід відновити Конституцію 1994 року, так як всі її поправки проведені сумнівним або прямо в незаконний спосіб. Поки, як тимчасову. Після нових виборів парламенту і президента по цій тимчасовій конституції, Конституцію 1994 р можливо з деякими поправками, слід прийняти на демократичному референдумі як постійну.

7. До президентських і парламентських виборів слід створити новий корпус суддів, особливо суддів Верховного / Конституційного суду, і, звичайно ж, склад виборчих комісій і ЦВК.

8. Я б не став допускати Лукашенка і інших людей, які заплямували себе кривавим насильством і відвертою брехнею до політики. Нехай нові суди вирішать їхню долю.