Головний “ляльковод” в країні сам готує свій крах – перемогти всіх неможливо за визначенням, пише білоруський Журналіст Юрій Пшенніков. Далі в оригіналі:

Наша влада продовжує педалювати тезу, що вона безгрішна і ідеальна, ну або майже ідеальна (типу «створив райські умови»), а всі проблеми в країні викликані діями деяких зовнішніх сил – «ляльководів», як їх неодноразово називав Лукашенко.

Так, Олександр Лукашенко на зустрічі з генсеком ОДКБ Станіславом Засем розповів, як піднімали пів-армії, як змушені були демонструвати силу. За його словами, «головна причина цієї ситуації всередині – абсолютно зовнішня причина. Не було б зовнішнього тиску і впливу, ніколи б цього в Білорусі не було ».

Раніше ляльководи концентрувалися, як ми пам’ятаємо, в Москві. І наша влада щось шукала якихось російських диверсантів по лісах, то газпромівські «дочки» громила. Так що «ляльководи» змінюються, деякі з них навіть стають кращими друзями, тільки ось ситуація не змінюється на краще.

З приводу ляльководів є і інша точка зору, згідно з якою головний з них – якраз О.Г. Лукашенко.

«Розмова про справжні чи уявні страждання бідноти не має сенсу, – пише Сиріл Паркінсон, – насправді будь-яку революцію породжує сам уряд, він створює вакуум, куди бунтарі засмоктуються, можна сказати, проти волі … Історія будь-якої революції починається не зі змови повстанців, але з сумнівів і розладу серед людей при владі. Занепад влади створює вакуум, який заповнюється протестом ». ( «Закони Паркінсона»).

У нас так все і сталося – «бунтарями» переважна більшість білорусів стала поза своєю волею, виключно завдяки діям влади і особливо – її глави. Саме він і його оточення своїми діями:

– Налаштовує народ проти влади і її силових структур;

– Руйнує економіку країни, в останні місяці – з прискоренням. Це веде до подальшого зниження рівня життя народу, а значить – підживлює протестні настрої;

– Провокує загострення відносин на міжнародній арені. Всі останні дії Лукашенко робить в руслі парадигми «всі вороги» (і всередині країни, крім силовиків, і за її межами).

І йому вдається зробити ворогами практично всіх. Відповідно у його опонентів практично всі опиняються в друзях від чого Лукашенку тепер і самому стало погано.

– Зрештою він сам готує свій крах. Адже перемогти всіх неможливо за визначенням.

Добре з цього приводу сказала Світлана Тихановська: ми змушені діяти, оскільки влада вже не виконує свої функції. І адже ніяким бунтарем ще навесні вона ставати абсолютно не збиралася. Як і мільйони інших білорусів.

А почалося все не з серпневих протестів, а раніше. Як вже неодноразово відзначали експерти, неадекватна реакція влади і в першу чергу самого Лукашенка на пандемію запустила процес самоорганізації та консолідації суспільства. Але не навколо влади. Це відбувалося вимушено – і не за вказівкою американців з супутника. І хто тут «ляльковод»?

І тепер протестні настрої вже нікуди не подінуться, оскільки наша як би влада вже не може або не хоче вирішувати ніяких проблем. Ні політичних, ні економічних, ні соціальних, ні зовнішньополітичних. Вона тільки люто б’ється за крісло, чіпляючись за нього «синіми пальцями». Проблеми ж тільки накопичуються.

І чим більш жорстокою і кривавою буде влада, тим сильніше її будуть ненавидіти. А вона, судячи з останніх заяв силовиків, як раз і вирішила зробити ставку на велику кров. Отже, політична, зовнішньополітична, економічна ситуація стануть тільки гірше.

Теоретично ніяких протестів і не потрібно. «Ляльковод» почав руйнувати країну і тим самим власну систему задовго до них. І якщо все ж залишиться, то зруйнує дощенту, з протестами або без них. Без протестів буде трохи довше.