Лідер противників правлячого режиму в Білорусі Світлана Тіхановська виступила з черговим відеозверненням напередодні запланованої масової акції протесту. На завтра в Білорусі оголошено проведення Маршу героїв на підтримку арештованих опозиціонерів.

Відповідне звернення оприлюднила її прес-служба в Telegram.

“Кожен день у нашого народу народжуються справжні герої. Наприклад, Марія Колесникова, яка рве паспорт, і дає відсіч прямо на кордоні. Вона буквально зламала систему і довела, що наша боротьба справжня. Або наші діджеї змін, які стали символом нескореності чужої волі. Не забудемо і хлопців з ОСВОД, які просто роблять свою роботу і допомагають людям, незважаючи на всі наслідки.

А шахтар Юрій Корзун, який приковує себе наручниками до шахти, показуючи нам, що робітники – це не особисті раби Лукашенко? Окремо варто виділити рятувальника з МНС, який відмовляється знімати національний прапор”, – сказала Світлана Тіхановська.

Вона зазначила, що йому погрожують і його звільняють, але він вибрав голос совісті.

“І таких героїв безліч. Це члени координаційної ради, студенти і лікарі, наші чудові жінки, журналісти і жителі районів, політичні в’язні і ті, хто кожен день виходить на вулицю. За останній місяць ми стали воістину героїчним народом. Я знаю, що в Неділя планується Марш Героїв. о 14:00 в Мінську і регіонах. і я всіх підтримую, хто планує туди прийти. Ми продовжуємо боротьбу за свободу і разом “Живе Білорусь”, – додала Світлана Тіхановська.

На суботу ж, 12 вересня, в столиці Білорусі Мінську очікується несанкціонований жіночий марш.

Нагадаємо, Тіхановська допустила оновлення президії Координаційної ради білоруської опозиції.

Таким чином вона відповіла на питання про те, що з президії ради на свободу в Білорусі залишається лише володар Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич.

“Ніхто не подає заявок про вихід з членів Координаційної ради. Ми обговорюємо, як будемо працювати далі. Можливо, буде обраний новий президія”, – заявила Тіхановська, яка зараз перебуває в Литві.