Обидві палати Конгресу США відхилили заперечення проти підсумків голосування Колегії виборців в спірних штатах. Сенат і Палата представників затвердили перемогу демократа Джо Байдена на президентських виборах.

Про це інформує CNN.

Під час засідання Сенат і Палата представників відхилили заперечення республіканців проти виключення голосів виборців Джорджії і Пенсільванії, які були віддані за Байдена. Республіканці також намагалися заперечувати проти голосування на виборах в штатах Арізона, Невада і Мічиган, але під час дебатів вони зазнали невдачі.

Після затвердження результатів голосування Колегії вибірників 20 січня пройде інавгурація Байдена. У ході урочистої церемонії Байден прийме присягу і офіційно стане 46-м президентом США.

Відзначимо, що на виборах Джо Байден набрав майже 81,3 млн голосів проти 74,2 млн у Дональда Трампа. При цьому Байден заручився підтримкою багатьох ключових штатів.

За результатами голосування Колегії виборців, за Байдена віддали голоси 302 вибірників, за Трампа – 232.

Також сьогодні з’явилася інформація про те, що чинний президент США Дональд Трамп повідомив 20 січня передасть владу, хоч він і не згоден з результатами виборів президента, які в четвер були офіційно затверджені Конгресом.

Текст заяви американського лідера розмістив на своїй сторінці в Twitter помічник президента, який відповідає за комунікацію в соціальних мережах, Деніел Скавіно.

“Хоча я повністю не згоден з підсумками виборів, <…> тим не менше 20 січня буде належним чином проведена передача влади”, – поінформував Трамп.

Відзначимо, що в столиці США тривають заворушення на тлі підрахунку голосів вибірників. Прихильники Трампа, які зібралися біля Капітолію, де йшов підрахунок голосів, увірвалися в будівлю Конгресу. Через це засідання зірвалося, а в Вашингтоні ввели комендантську годину і мобілізували Національну гвардію. Чотири людини загинули в ході протестів.

У середу, 6 січня, США кілька десятків демонстрантів увірвалися в будівлю Конгресу, поруч проходить масштабний протест прихильників чинного президента Дональда Трампа. В результаті у протестуючих відбулися сутички з силовиками, в ході стрілянини загинула жінка.