Митницю заполонила контрабанда, її масштаби зросли в рази. Тільки на Галицькій митниці, яку очолив вінничанин Ярослав Скоромний, за останні два тижні бюджет недоотримав 300 млн гривень.

Про це повідомляє журналіст Євген Плінський у телеграм-каналі “Грязные игры”.

“За останні два тижні роботи нового начальника Ярослава Скоромного на посаді начальника Галицької митниці недобір до бюджету склав 300 млн грн”, – повідомив Плінський.

Плінський заявляє, що, як мінімум, 11 фур з товаром на 2-2,5 млн дол під виглядом порожніх пройшли через держкордон. Власники вантажу сплатили 30-35 тис дол готівкою за кожну.

За даними журналіста, з 1 листопада в.о. начальника Галицької митниці став Ярослав Скоромний, якого вважають “людиною Продана-Гройсмана”. Скоромний з Вінниці, був заступником начальника Львівської митниці і начальником управління по боротьбі з контрабандою, коли Мирослав Продан очолював ДФС.

“Саме Скоромний курував всі схеми на Львівській митниці в касу “Вінницьких”, – заявив Плінський.

Журналіст зазначає, що колишній голова Держмитслужби Максим Нефьодов після запуску Нової митниці “викинув Ярослава Скоромного з системи”, проте пізніше новопризначений в.о. митниці Євген Єнтіс навпаки повернув його.

Слова Плінського про об’єми контрабанди на Галицькій митниці підтверджує сюжет програми “Гроші”. Журналісти з керівником Департаменту протидії контрабанді ДМС Ігорем Резником стали свідками того, як через кордон намагалися перевести фуру з підробленими документами на вантаж.

“У документації йшлося про те, нібито вантажівка перевозить плитку, проте після огляду вантажу було виявлено одяг світових брендів та сантехніку. Вартість вантажу занижена в багато разів. Тільки з однієї такої фури бюджет недоотримав 15 млн гривень”, – говориться в сюжеті “Грошей”.

У розмовах митники говорять про те, що начальник Львівської митниці Ярослав Скоромний змушує збирати кошти з контрабандистів для нібито передачі коштів в Офіс президента щомісяця. Тому на Галицькій митниці ввімкнули зелене світло через “чорну касу” контрабандистам.