Світлана Тіхановська виступила зі зверненням в Національній асамблеї Франції. Ось деякі цитати з її мови:

«Я ще раз хочу підкреслити, що для нас безцінна підтримка Франції в ці важкі моменти для білоруського народу. Ми високо цінуємо готовність Франції і президента Еммануеля Макрона сприяти у вирішенні білоруського кризи. Ми ще раз закликаємо владу Білорусі прийняти пропозицію Координаційної ради і сісти за стіл переговорів за посередництва ОБСЄ. Ми також вдячні Франції як державі-учасниці ОБСЄ за запуск московського механізму для створення незалежної експертної місії з вивчення порушень прав людини в Білорусі. Всі злочини проти білоруського народу повинні розслідуватися, а винні мають неодмінно понести відповідальність. І я б хотіла ще раз нагадати, що дії для підтримки загальної поваги прав людини не є втручанням у внутрішні справи Білорусі».

«Виступаючи тут, я б хотіла закликати вас проявити солідарність з білоруськими правозахисниками, спортсменами, робітниками, журналістами, студентами, які потрапили під маховик репресій режиму Лукашенка. Розголос і підтримка з вашого боку важливі для білоруського народу. Репресіям піддалися найкращі, найталановитіші люди нашої країни. Серед них відома баскетболістка Олена Левченко, засуджена на 15 діб. Серед них журналісти, які виконують свою роботу або виступили із засудженням насильства. Серед них правозахисники – такі як Марія Рабкова, які надають правову допомогу тим, чиї права зневажаються. Серед них і члени президії Координаційної ради: Марія Колесникова, безстрашно зірвала плани білоруських спецслужб, порвавши свій паспорт, і Максим Знак, який навчив білорусів правовим методам боротьби з диктатурою. Всі ці прекрасні люди зазнали гонінь за свою громадянську позицію, за свою спрагу правди і віру в правосуддя».

Варто також відзначити, що віце-канцлер і міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц підтримав народ Білорусі

Віце-канцлер висловив свою повагу Світлані і білоруському народу, який вона представляє: «Світлана Тіхановском – відважний борець за демократію і громадянські права в Білорусі. Вона вносить важливий внесок в демократичні зміни в своїй країні. Важке становище протестуючих пригнічує».

«Європейський союз на стороні всіх тих, хто хоче покласти край насильству в Білорусі, бореться за звільнення політичних в’язнів і справедливі вибори. Олександр Лукашенко втратив будь-яку легітимність», – доповнив Олаф Шольц.

А вчора, Ангела Меркель висловила захоплення білоруськими жінками

На зустрічі зі Світланою Тіхановською канцлер Німеччини висловила підтримку білорусам, які прагнуть до свободи і демократії. Ангела Меркель захоплена відвагою білоруських жінок, а також самоорганізацією громадянського суспільства Білорусі. Канцлер висловила інтерес і до долі політичних в’язнів в Білорусі.

Світлана Тіхановська і Ангела Меркель також обговорили можливості міжнародної медіації, яка посприяє внутрішнього діалогу в Білорусі.