Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська виступила з відеозверненням, в якому закликала демонстрантів закінчити акції протесту.

Повний текст звернення:

“Шановні громадяни республіки Білорусь. Я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. З вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час: білоруси, я закликаю вас до розсудливості і поваги законів. Я не хочу крові і насильства, я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не наражати свої життя на небезпеку. Бережіть себе і своїх близьких”.

При цьому невідомо, чи було відео знято вже в Литві, чи ще ввечері 10 серпня в Білорусі, коли Тихановська була затримана.

Також варто зазначити, що кандидатка читала з листочка, не підіймаючи очей. На відміну від першого відео з Литви, яке вона, ймовірно, знімала сама, це відео знімав хтось інший.

Нагадаємо, 10 серпня штаб Тихановської повідомив, що вона зникла після візиту до Центральної виборчої комісії Білорусі.

11 серпня очільник Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що вона перебуває на волі і в безпеці в його країні.

Також глава литовського МЗС зазначив, що Тихановську примусово утримували в Білорусі до того, як вона прибула до Литви.

Пізніше Тихановська заявила, що виїхала з Білорусі до Литви заради своїх дітей.