Головна конкурентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська заявила, що виїхала з Білорусі до Литви заради своїх дітей.

Свій вчинок опозиційна політикиня пояснила у відеозверненні, оприлюдненому в мережі. Тихановська заявила, що опинилася перед вибором, з яким не бажає мати справу нікому.

“Я думала, що вся ця кампанія мене дуже сильно загартувала і надала мені стільки сил, що я витримаю все. Але, напевно, я так і залишилася тією слабкою жінкою, якою була спочатку. Я ухвалила дуже важке для себе рішення. Це рішення я ухвалила абсолютно самостійно: ні друзі, ні рідні, ні штаб, ні Сергій жодним чином на нього не могли вплинути”, – зазначила вона.

“І я знаю, що багато хто мене зрозуміє, багато засудить, багато зненавидить. Але, знаєте, не дай Боже опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я. Тому, люди, бережіть себе, будь ласка. Жодне життя не варте того, що зараз відбувається. Діти – це найважливіше, що є в нашому житті”, – додала Тихановська.

Нагадаємо, 10 серпня штаб Тихановської повідомив, що вона зникла після візиту до Центральної виборчої комісії Білорусі.

Пізніше очільник Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що вона перебуває на волі і в безпеці в його країні.

Також глава литовського МЗС зазначив, що Тихановську примусово утримували в Білорусі до того, як вона прибула в Литву.