691508

Глава комітету бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген переконаний, що до повного згортання російської агресії проти України навіть послаблення санкцій, не кажучи вже про повну відміну, серйозно відіб'ється на авторитеті Заходу.

Про це німецький політик заявив у інтерв'ю виданню "Німецька хвиля", передає Корупція.Інфо.

"В історії відносин Росії і Заходу це був перший випадок застосування санкцій. Таким чином ми продемонстрували наше неприйняття анексії Криму та подальшого військового вторгнення в Україну. Санкції — це політична відповідь Росії. Ми готові їх зняти, як тільки побачимо, що Росія згортає свою військову присутність в Україні і дотримується норм міжнародного права. До тих пір санкції збережуться. В іншому випадку Захід втратить свій авторитет",
— наголосив Реттген.

Політик також нагадав, що Європа активно співпрацювала з Росією, однак після анексії частини території іншої країни підтримувати попередній рівень співпраці неможливо.

"У нас було "Партнерство для модернізації" з Росією, ми розширили G7 до G8, створили Раду НАТО-Росія. Тобто ми дійсно були на шляху до розширення партнерства з Росією. Але ми змушені були зупинитися, коли Москва почала військову агресію", — додав Реттген.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що Берлін виступає за "розумне" застосування санкцій щодо Росії, однак скасовувати їх не збирається.