Журналіст Олександр Скребцов звернув увагу, що в останні дні в Білорусі почастішали випадки насильства щодо опозиціонерів. На його думку, влада республіки розкручує маховик репресій.

Експерт зазначив, що в другій половині серпня співробітники силових відомств відмовилися від затримань опозиціонерів. Але з приходом вересня ситуація в республіці різко змінилася: керівництво повернулося до старої практики.

Згідно з офіційними даними, за останні дні міліціонери помістили в ізолятори понад 100 мирних протестувальників. З кожним днем ​​число затриманих в Білорусі тільки зростає.

Також з країни стали висилати відомих опонентів влади. 31 серпня в країну не пустили католицького священика Тадеуша Кондрусевича. Через п’ять днів члена Координаційної ради Ольгу Ковалькову вивезли з республіки.

З поверненням студентів до вищих навчальних закладів репресії перестали бути точковими і вийшли на новий рівень, розповів Скребцов.

4 вересня в Мінському лінгвістичному університеті пройшли жорсткі затримання.

Мішенню силовиків також стали публічні персони. 2 вересня були затримані колишні телеведучі Денис Дудинський і Дмитро Кохно. Їх засудили на десять діб арешту за участь в мітингу.

“Публічним персонам вирішили помститися за їхню позицію. Влада також намагається не допустити, щоб їх приклад наслідували інші відомі особистості “, – зазначив журналіст.

Крім того, міліціонери порушили обіцянку, дану раніше главою МВС Юрієм Караєва, – не заважати журналістам. На минулому тижні були затримано багато репортерів.

Також, 7 вересня, Павло Латушко разом з Ольгою Ковальковою виступили на прес-конференції в Польщі. Першим говорив Павло: він потужно заявив про те, що прямо зараз відбувається в Білорусі і розповів, чому йому довелося терміново виїхати з країни.

«Ми з великим жалем повинні заявити, що насильство в Білорусі не припиняється: влада почала жорстко придушувати народ 9 серпня і зупинятися не збираються. Жорсткі затримання, з побиттям мирних демонстрантів – це відбувалося і вчора, коли майже 400 осіб вирушили до в’язниці. Ці дії здійснюються людьми без розпізнавальних знаків, без форми – вони не представляються під час затримань, що є порушенням законодавства.

Це люди в масках, з палицями, які б’ють перед затриманнями людей. Це неприпустимо не в демократичній країні. І в Білорусі. Фактично – це бандитизм.

З 9 серпня у нас більше 10 000 затриманих. Громадян, які на собі відчули, що таке «ніжне» ставлення ОМОНу – я говорю це у зв’язку зі вчорашніми словами глави ОМОНу Караєва. Ці громадяни провели як мінімум кілька днів, а деякі і місяців, в слідчих ізоляторах. За нашими даними, більше 450 громадян нашої країни, і не тільки, були піддані нелюдським випробуванням. На жаль, є люди, які були вбиті, які пропали безвісти.

Насильство не обмежується тим, що я сказав вище – це також арешти білорусів за сфабрикованими справами: лідерів страйкомів, активістів, членів КС, який ми представляємо. Заарештовані з незрозумілих причин представники бізнес-еліти, які надавали підтримку тим, хто брав участь в протестах. Десятки кримінальних справ, тисячі адміністративних справ порушені проти людей, які протестують. Нуль кримінальних і адміністративних справ щодо тих, хто викрадає людей на вулицях, хто знущається над людьми в автозаках і слідчих ізоляторах, тих, хто застосовує силу до людей.

Право в Білорусі померло. Воно перестало функціонувати. Це стосується конституції, кримінально-адміністративного кодексу, виборчого законодавства та інших.