Діалог влади і опозиції неможливий до тих пір, поки не будуть звільнені всі політв’язні, вважає заарештована член президії Координаційної ради Марія Колесникова.

Вона передала цей коментар через адвоката.

Так вона прокоментувала зустріч, що пройшла 10 жовтня, Олександра Лукашенка з політв’язнями. На її думку, зустріч продемонструвала слабкість влади в країні.

“Марія вважає, що ніякого діалогу в таких умовах бути не може. Учасники переговорів повинні знаходитися в рівних умовах. Говорити про результативність переговорів неможливо, поки всі політв’язні не на волі і знаходяться у в’язниці “, – повідомляє телеграм-канал Віктора Бабарика, у виборчому штабі якого працювала Колесникова.

Марія також зазначила, що владою досі «не почуті вимоги народу, хоча всі останні місяці невпинно говорилося про необхідність діалогу та компроміси”.

У свою чергу, Президент Литви Гітанас Науседа висловив надію, що країни Євросоюзу не стануть реагувати на те, що білоруські силовики включили невизнаного президента Білорусі Світлану Тихановську в міжнародний розшук.

Він упевнений, що вимога незаконна, а стоїть за нею інший невизнаний президент республіки Олександр Лукашенко, який переслідує таким чином свої політичні інтереси.

«Нелегітимний диктатор включив лідера білоруської опозиції в список осіб, оголошених в міжнародний розшук. Сподіваюся, що країни – члени ЄС збережуть єдність і проігнорують цей незаконний арештний ордер», – написав Науседа в своєму Twitter. Він закликав забезпечити недоторканність Тихановської в країнах Європи і вести з нею подальший діалог.

Нагадаємо, що Тихановську помістили в міжнародний розшук у зв’язку з обвинуваченням у спробі захопити владу в країні. У тій же справі заарештовані ряд членів президії Координаційної ради Білорусі.

У Росії Тихановську включили в базу розшуку і, як пояснив прес-секретар президента Дмитро Пєсков, прибирати її звідти через політичного характеру не будуть, а от питання, чи є воно політичним, він ухилився.

Відзначимо, сьогодні Світлана Тихановська зустрілася з главами МЗС Литви, Латвії та Естонії

Важливою темою обговорення був Народний Ультиматум. Міністри підтримали продовження тиску на режим у Білорусі і відзначили, що санкції з їхнього боку будуть посилюватися. Світлана подякувала представникам Литви, Латвії та Естонії за те, що їх країни вже ввели свій розширений список санкцій.

На зустрічі обговорювалося питання перенесення або бойкотування Чемпіонату з хокею в Мінську в протест проти репресій по відношенню до спортсменів.

Також міністри заявили, що очікують доповідь ОБСЄ про тортури в Білорусі. Тоді вони зможуть почати роботу в напрямку переслідування всіх, хто був причетний до насильства.

Світлана подякувала міністру закордонних справ Литви Лінаса Лінас Антанас Лінкявічюс за те, що надав їй теплий прийом; міністра закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс – за його активну участвие в прийнятті Сакцій проти Лукашенка; міністра закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу – за те, що він скликав нараду Ради безпеки ООН.