Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала співвітчизників не голосувати за реформу Конституції. За її словами, у нелегітимної влади немає законних підстав для проведення реформи.

Про це повідомляється в Telegram-каналі політика.

“Але, якщо на вулицях все ще стріляють, а люди все ще в тюрмі — це не переговори”, — наголосила лідерка опозиції.

Окрім того, Світлана Тихановська нагадала, що у нелегітимної влади немає законних підстав, щоб проводити реформу Конституції, оскільки така влада є лише в народу.

“Покажіть, що ви не погодитеся на будь-яку нав’язану вам версію Конституції”, — закликала політикиня.

Також опозиціонерка звернула увагу білорусів на те, що на платформі “Голос” йде всенародне голосування проти поправок до Конституції, які поспішає здійснити режим. Що важливо розуміти, у голосуванні вже взяли участь більше 300 тисяч людей, і це найбільше громадське обговорення Конституції за всю історію Білорусі.

“Я закликаю кожного з вас проголосувати”, — попросила головна суперниця білоруського диктатора.

Також вона зазначила, що вимоги Народного Ультиматуму повинні бути виконані. Інакше – народний страйк

25 жовтня – день Народного Ультиматуму. Ми заявили 3 вимоги, і виконання кожного з них обов’язково:

1. Вимагаємо, щоб Лукашенко оголосив про свій відхід.
2. Вимагаємо зупинити насильство.
3. Вимагаємо звільнити всіх політв’язнів.

Якщо режим не виконує вимоги, 26 жовтня білоруси починають масово страйкувати. Народу дуже важлива підтримка робочих, заводчан і шахтарів. І тому білоруси створюють інструменти для реальної допомоги і координації страйків.

Тим часом в КДБ Білорусії заявили, що їм надійшла інформацію про підготовлювану в країні провокації. Її мета – дестабілізація ситуації в республіці, повідомляє БелТА.

Голова відомства Іван Тертель зазначив, що провокацію готують на тлі явного зменшення вуличної активності протестувальників. Державний діяч розповів, що за провокаторами стоять їхні куратори з-за кордону. Потім вони збираються звинуватити в тяжкі наслідки білоруські силові структури. Тертель закликав громадян бути пильними і піклуватися про близьких, не допускаючи їх втягування в протизаконну діяльність.

Як уже згадувалося раніше нелегітимний президент Олександр Лукашенко має намір в найближчі 2 роки змінити Конституцію країни і затвердити її на референдумі. На його думку, в новій Конституції дуже важливо прописати “заборони” і “противаги”, “баланс влади”.