В Атирау відмовилися від усиновленої дитини. Причина – занадто маленька, на думку усиновителя, сума щомісячної допомоги за 7-річну дівчинку, передає Корупція.Інфо.

За словами директора Атирауської дитячої села сімейного типу "Шанирак" Гульсари Ботатаєвої всиновлювати сиріт стали частіше – як бездітні пари, так і дружини, у яких свої діти вже виросли, але вони хотіли б знову стати батьками. Наприклад, в цьому році з "Шанирак" планують віддати в сім'ї шістьох дітей, які залишилися без піклування батьків. Однак трапляються і факти повернення дітей. Наприклад, недавно в село повернулася колишня вихованка Рая (ім'я змінено).

Популярне: "Пенсії підвищать і прив'яжуть до зарплати": Чого слід чекати українцям

"Дитина з народження виховувався в дитбудинку, так у його біологічної матері вийшло. Але ми знайшли рідну бабусю Раї і вмовили її забрати внучку", – розповідає Гульсара Ботатаєва.

Фахівці "Шанирак" оформили документи бабусі на внучку, психологічно попрацювали з майбутньою опікункою. Однак, коли прийшов час отримувати першу щомісячну допомогу на усиновлену внучку, бабусі ця сума здалася замалою. І Раю в той же день повернули.

Зараз дівчинка перебуває в Центрі адаптації неповнолітніх, поки з'ясовуються всі деталі цієї неприємної ситуації.

"Дівчинка отримала психологічну травму, вона гірко плакала. З нею працюють психологи", – сказала директор дитячої села.

Тим часом, Ботатаєва підкреслила, що величезну роль в усиновленні дітей зіграв відкритий доступ до сиріт в Республіканському банку даних.

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб дитина була вдома. У Казахстані створено Центри підтримки дітей, є такі і в нашій дитячій селі. Працюють з майбутніми усиновлювачами і в Школі прийомних батьків. І все одно проблеми зустрічаються", – говорить Гульсара Ботатаєва.