Олександр Лукашенко, який займає пост президента Білорусі з 1994 року, оголосив про закриття кордону з Україною.

Лукашенко також звернувся до народів Литви, Польщі та України з проханням “зупинити своїх політиків” і “не дати розв’язати війну”. Про це він говорив під час виступу на жіночому форумі “За Білорусь” ввечері в четвер, 17 вересня, передає БЕЛТА.

“Ми розуміємо, що в їхньому арсеналі залишилося зовсім небагато прийомів, перш ніж розв’язати гарячу війну. Тому ми змушені відвести війська з вулиць, як я вже говорив, половину армії поставити під рушницю, і закрити державний кордон із Заходом. Перш за все з Литвою і Польщею. Ми змушені посилити державний кордон, на превеликий жаль, з нашою братньою Україною”, – заявив Лукашенко.

Також він повідомив, що в зв’язку з “гострою ситуацією” буде проведено другий етап військових білорусько-російських навчань “Слов’янська братство”.

“Я змушений в останні дні разом з президентом Росії і міністром оборони відбудувати загальний захист Союзної держави”, – сказав Лукашенко.

Говорячи про вибори президента в Білорусі, Лукашенко заявив, що “ми провели вибори за Конституцією і не потребуємо ніякого визнання”.

“Вибори відбулися, і вони законні”, – стверджував Лукашенко, додавши, що “ми не станемо на коліна, навіть якщо залишимося наодинці”.

Нагадаємо, 17 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Білорусі, підтримавши санкції проти Олександра Лукашенка, його силового апарату, і відмовилися визнавати його президентом країни та результати останніх виборів. Натомість ЄС підтримує заклики опозиції стосовно проведення нових виборів за участю міжнародних спостерігачів.