У штабі опозиційного кандидата в президенти Білорусі Світлани Тіхановської заявили, що вже виявили близько 300 виборчих дільниць, де підсумки голосування сфальсифіковані.

Про це йдеться в проміжному аналізі результатів президентських виборів платформи Голос, яку створили в об’єднаному штабі Тіхановської.

Команда платформи Голос зараз обробляє гігабайти даних, щоб допомогти людям відстояти свій вибір. Проміжні дані свідчать, що результати ЦВК і реальність надзвичайно далекі один від одного.

“Не дивлячись на блокування інтернету, ми вже отримали і перевірили понад 500 тисяч сфотографованих бюлетенів і знайшли майже 300 виборчих дільниць, де підсумки голосування сфальсифіковані. Разом з усією країною ми виступаємо проти жорстокості і насильства, які дозволяє собі влада. І закликаємо зупинити всі дії, які пригнічують право людей на свободу і волевиявлення. Ми зібрали масивну базу даних, на основі якої вже зараз можемо впевнено заявляти: результати президентських виборів – сфальсифіковані “, – йдеться в документі.

Унікальних підтверджених учасників на платформі Голос на момент публікації вже 1 065 510 осіб. Відправили фото свого заповненого виборчого бюлетеня 507 477 учасників ініціативи.

Фінальний звіт Голоси буде опублікований 18 серпня – після обробки всіх даних.

Нагадаємо: 9 серпня в Білорусі пройшло голосування на виборах президента.

За попередніми даними Центральної виборчої комісії, перемогу здобув Лукашенко, який керує країною вже 26 років. Однак опозиційні екзит-поли вказують, що з величезним відривом виграла його опонентка Світлана Тіхановська. Чоловіка останньої, Сергія, не допустили до виборів і кинули за ґрати.