Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ситуація з протестами загрожує не тільки його країні, але й Союзній державі з Росією.

Автори Білоруських телеграм-каналів відзначили:

В принципі, Лукашенко правий. Якщо вважати загрозою народ, його бажання свободи і відсутність покори, то, звичайно, один диктатор повинен радитися з іншим диктатором. Також там пишуть, що скоро Пролунає фраза, Путін введи війська.

Ось про що йшлось на нараді, Лукашенка:

На нараді щодо подальших дій уряду Білорусі Лукашенко сказав про необхідність переговорити з російським колегою Володимиром Путіним.

“Треба зв’язатися з Путіним, президентом Росії, щоб я міг із ним переговорити зараз. Тому що це вже загроза не тільки Білорусі. Захист сьогодні Білорусі – це не менше, ніж захист всього нашого простору, Союзної держави”, – підкреслив він.

Також президент Білорусі зазначив, що вбачає елементи зовнішнього втручання в ситуацію в країні.

“Нас заколисувати не треба мирними акціями і демонстраціями. Ми бачимо, що в глибині відбувається. Ми ж методички читали кольорових революцій”, – додав Лукашенко.

В свою чергу, У штабі опозиційного кандидата в президенти Білорусі Світлани Тіхановської заявили, що вже виявили близько 300 виборчих дільниць, де підсумки голосування сфальсифіковані.

Про це йдеться в проміжному аналізі результатів президентських виборів платформи Голос, яку створили в об’єднаному штабі Тіхановської.

Команда платформи Голос зараз обробляє гігабайти даних, щоб допомогти людям відстояти свій вибір. Проміжні дані свідчать, що результати ЦВК і реальність надзвичайно далекі один від одного.

“Не дивлячись на блокування інтернету, ми вже отримали і перевірили понад 500 тисяч сфотографованих бюлетенів і знайшли майже 300 виборчих дільниць, де підсумки голосування сфальсифіковані. Разом з усією країною ми виступаємо проти жорстокості і насильства, які дозволяє собі влада. І закликаємо зупинити всі дії, які пригнічують право людей на свободу і волевиявлення. Ми зібрали масивну базу даних, на основі якої вже зараз можемо впевнено заявляти: результати президентських виборів – сфальсифіковані “, – йдеться в документі.

Унікальних підтверджених учасників на платформі Голос на момент публікації вже 1 065 510 осіб. Відправили фото свого заповненого виборчого бюлетеня 507 477 учасників ініціативи.

Фінальний звіт Голоси буде опублікований 18 серпня – після обробки всіх даних.

Також, Чак Норріс записав звернення до Олександра Лукашенка. Він попередив “вусатого таргана” та “Сашу 0%”, що з ним краще не жартувати, і заявив, що президенту Білорусі краще зупинитися зараз, інакше доведеться плакати.