Поліція Польщі затримала дев’ятьох громадян України, які працювали на нелегальній тютюновій фабриці на території країни.

Затримання відбулося в одній з промзон Великопольського воєводства, де правоохоронці, діючи під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області спільно зі слідчим управлінням Одеського главка Нацполіціі, виявили незаконну фабрику з виробництва сигарет. В одному з приміщень вони виявили дев’ять українців і п’ятьох громадян Молдови.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

В результаті проведеного обшуку поліцейські знайшли 13 тонн тютюну і більше тисячі ящиків сигарет, упакованих у коробки з логотипами відомих брендів. Їх загальна вартість, за підрахунками правоохоронців, склала понад два мільйони євро.

У відділку українці пояснили, що коли вони їхали на роботу, їм обіцяли легальне працевлаштування і соціальний захист. Але відразу після прибуття на територію Польщі «роботодавці» забрали у них особисті речі, а також заборонили дзвонити родичам і розкривати своє місцезнаходження.

На час появи поліції українці вже понад місяць перебували на нелегальному виробництві тютюнових виробів. Їх тримали в окремому приміщенні, а для контролю встановили камери відеоспостереження. Крім того, на території фабрики цілодобово перебували два охоронці.

Люди працювали в дві зміни. На кожну виходили по сім чоловік. За зміну працівники виготовляли понад сто ящиків сигарет.

Спецоперацію із ліквідації нелегального виробництва провела міжнародна група правоохоронців. В її складі були представники Державної прикордонної служби України, Прикордонної служби Польщі, Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова і чиновники Європолу.

За фактом почали розслідування. Правоохоронці з’ясовують всіх причетних до нелегального бізнесу. Тільки після цього вони дадуть відповідну юридичну кваліфікацію і вирішать питання про притягнення винних до кримінальної відповідальності.