Білорусь оголосила колишнього кандидата в президенти країни Світлану Тихановську в міждержавний розшук за заклики до повалення конституційного ладу і діям, спрямованим на шкоду національній безпеці.

Про розшук Тихановської стало відомо 7 жовтня – її ім’я з’явилося в базі МВС Росії без вказівки кримінальної статті. За договором Союзної держави Росія повинна буде передати її Білорусії, якщо затримає на своїй території, тому розшук міждержавний. Тепер МВС повідомило конкретну статтю: частина 3 стаття 361 КК Білорусії.

Сама ж Тихановська, зробила гостре звернення до народу, молоді:

Для багатьох з вас ці президентські вибори були першими в житті – і я рада, що голоси молоді нарешті були почуті. Вам ніхто не повинен диктувати, як себе вести, про що мріяти і до чого прагнути – це ваша країна, ви прямо зараз будуєте її для себе і свого майбутнього. І ваш протест показує, що ви – справжня сила, з якою повинні рахуватися люди всіх поколінь і посад.

Я сама за освітою педагог. І розумію, що ми всі повинні вас підтримувати. Тому хочу звернутися і до викладачів. Ви працюєте не заради зарплат – вони всі ці роки залишали бажати кращого. Ви працюєте не заради режиму – останнє, про що він думає, це освіта і культура. Ви ходите на роботу, тому що майбутнє цих молодих людей залежить від вас – іноді навіть сильніше, ніж від їх батьків.

Чи можуть вони довіряти вам? Чи можуть вони відчувати себе в безпеці в стінах рідного ВНЗ? Можуть, якщо ви не будете мовчати. Як викладачі, ви повинні підтримувати і захищати студентів. Ви повинні публічно заявити про неприпустимість будь-якого насильства по відношенню до студентів і працівників ВНЗ. Ви знаєте, що університет – не місце для невідомих людей в балаклавах. Так не пускайте їх до своїх студентів.

Я знаю, що закликаю вас зробити крок, який вимагає мужності. Але, вибираючи по совісті, ви не залишитеся одні. Ви маєте право розраховувати на підтримку, яку надає проект «Чесний університет» від ініціативи «Чесні люди». Звернувшись до них, ви отримаєте юридичну, організаційну та фінансову допомогу, яка вам буде потрібна.

Пам’ятайте: зараз ми всі здаємо найвідповідальніший іспит в нашому житті, і шансу на перездачу вже немає. Але об’єднавшись, ми витримаємо всі випробування ».

Також, всіх здивувала цинічна заява заступника голови президентської адміністрації Максима Риженкова, який приймав громадян у Сморгоні на Гродненщині і, згідно sb.by, зробив ряд цікавих заяв.

Наприклад, він висловив здивування освіченими людьми, у яких є “особняки і машини”, але “все ще чогось не вистачає”, пише політичний оглядач “Свободи” Валерій Карбалевич.

Ця репліка дуже знаменна, вона добре ілюструє, як уявляють собі суспільство вищі чиновники. Вони вважають, що якщо людину нагодувати, напоїти, дати житло, то вона повинна бути щасливою. Це уявлення про суспільство як про тваринницьку ферму. До речі, і в тюрмі людина все це має, але чомусь хоче звідти вийти.

Насправді саме після того, як задоволені первинні потреби, у людини проявляється сильна потреба в більш високій якості життя, що включає в себе цивільні права, гарантію недоторканності, повагу до себе як до особистості. Тому білоруська революція, як і остання українська, – це революція гідності. Але, судячи з усього, чиновникам таке поняття незрозуміле.

Також як і не зрозуміти що зустрічі в СІЗО – це дичина – коментують білоруси.